"אמא, תשמרי לי על הילדה"

מרים לוי, שבתה עינב נפטרה אתמול לאחר סיבוכים של רעלת הריון, סיפרה הבוקר על האסון הכבד. "מיטב הרופאים לא הצליחו להציל אותה".

עוזי ברוך , ז' בטבת תשע"ד

חדר לידה
חדר לידה
Thinkstock

מרים לוי, שבתה עינב נפטרה אתמול לאחר סיבוכים של רעלת הריון, סיפרה הבוקר בראיון לגלי צה"ל על רגעי האסון הכבד.

האם סיפרה כי בשבוע ה-35 נראו תסמינים המעידים על רעלת הריון והיא נשלחה לאישפוז בבית החולים. בדרך כלל אם מופיעה רעלת הריון הפתרון יהיה לרוב יילוד על ידי זירוז הלידה או ניתוח קיסרי וכך נעשה.

לאחר הלידה התלוננה בתה כי היא לא נושמת טוב, תשישות ועייפות. "התלוננתי בפני רופאי בית החולים כי בתה לא במצב טוב וביקשתי סיוע. חמישה ימים היא לא עצמה עין".

בזמן מסויים החלה בתה לצעוק לעזרה, "אמא אני לא נושמת, אמא אני לא נושמת. מיד לקחו אותה לטיפול נמרץ ואני שומעת אותה צועקת 'תשמרו על הילדה, תגידו לאמא שלי שתשמור על הילדה' אני עומדת בחוץ ורואה שעושים החייאה על הבת שלי. אף אחד לא אמר מזל טוב. איזה פרח איבדתי", אמרה האם בבכי.

"מיטב הרופאים היו ליד המיטה שלה אבל הם לא הצליחו להציל אותה".

לאחרונה נפטרו מספר נשים מרעלת היריון (Pre-Eclampsia Toxemia). המחלה מתרחשת בשכיחות גבוהה יותר אצל נשים צעירות בהריונן הראשון. נשים עם רעלת היריון עלולות להתלונן על הפרעות בראייה, כאב בבטן העליונה וכאבי ראש. עד היום לא ידוע באופן ברור מה הגורם למחלה אך ההערכה היא כי מדובר בהשרשה לקויה של השליה.