"להוות דוגמא ומופת לסביבה ולעם ישראל"

מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא קיימו הערב כנס שמיניסטים, במטרה לסייע להם למצוא מסגרת לימודים לשנה הבאה

אבי חיים , ח' בטבת תשע"ד

הרב חיים דרוקמן
הרב חיים דרוקמן
אולפני אתרוג

מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא קיים היום (רביעי) כנס לתלמידי י"ב במטרה לסייע להם לבחור מסגרת לימוד לשנה הבאה. 

הכנס נערך תחת הכותרת 'תורת חיים, חיים שלמים' המבטאת את הקשר ההדוק והשלם בין לימוד התורה יחד עם השירות הצבאי והחיים המעשיים.

הכנס התקיים באוניברסיטת בר אילן ונפתח בדברי ברכה של נשיא האוניברסיטה הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ.

במהלך הכנס שמעו השמיניסטים שיעורים מפי ר"מים וראשי ישיבות הסדר ולקחו חלק בדיון מרתק בפנאל של ראשי ישיבות בעניין חשיבותו של מסלול ההסדר, בהנחייתו של הרב זאב קרוב דובר איגוד ישיבות ההסדר.

השחקן החוזר בתשובה גולן אזולאי יחד עם צוות שחקנים העלו קטעי קישור והופעה שעסקה בדילמות של תלמידי השמינית הדתיים ובסיפור חזרתו בתשובה.

יושב ראש מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא, הרב חיים דרוקמן, דיבר על דמות התלמיד שמוסדות בני עקיבא מבקשים לגדל כמי שהתורה היא מרכז חייהם והיא זו שמובילה את פועלם בשדה המעשי, בשירות הצבאי, בהתיישבות, בהשכלה הגבוהה, בעבודה ובכל תחומי החיים, "אתם צריכים להיות אנשים שמהווים מופת ודוגמא באישיותם ובהתנהגותם לחברה סביבכם ולעם ישראל כולו".

מנכ"ל מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא, הרב בני נכטיילר, אמר "אתם זכיתם להיות המחזור שמייסד מחדש את כנסי השמיניסטים של המוסדות שלנו לאחר הפסקה של 20 שנה. אנחנו גאים בכך שתלמידינו ממשיכים במסלול ההסדר, בישיבות הגבוהות ובמכינות, לאחר שנות הישיבה התיכונית ועושים חיל בהמשך לימוד התורה שלהם על הבסיס הרחב והעמוק שרכשו במוסדותינו וגם בשירותם הצבאי בדוגמא ובמופת של חינוך, מידות וערכים".

מנכ"ל איגוד ישיבות ההסדר, איתן עוזרי, אמר כי מדובר בצומת דרכים משמעותי עבור השמיניסטים, "אנחנו מאמינים שבישיבות ההסדר הם יממשו את האידיאל העצום של נשיאת שני הדגלים של לימוד תורה ושירות משמעותי בצבא והיום הזה נועד לתת להם היכרות מעמיקה עם המסלול וערך התורה".

הכנס נחתם במיצג של איגוד ישיבות ההסדר על הפעילות שלהם מעבר ללימוד ולשירות הצבאי ובהופעתו של הזמר אהרון רזאל – "אבל אני קבעתי את מושבי בבית המדרש".