'אחרי ביקור ב'צומת' ברור איסור סמס בשבת'

מפקחי החמ"ד ביקרו במכון צומת שבגוש עציון. ראש החמ"ד: אחרי שמבקרים כאן קל יותר להסביר לתלמיד מה האיסור בסמס בשבת או בגלישה ברשת.

שמעון כהן , ט' בטבת תשע"ד

ליפשיץ הרב רוזן ומפקחים
ליפשיץ הרב רוזן ומפקחים
החמ"ד

ראש המינהל לחינוך דתי במשרד החינוך, ד"ר אברהם ליפשיץ, ואיתו המפקחים מכל הארץ הגיעו השבוע לסיור בגוש עציון אותו פתחו במרכז המבקרים של מכון צומת שבאלון שבות.

במכון נפגשו המפקחים עם הרב ישראל רוזן העומד בראשו שסיפר על החידושים בתחום הדינאמי של ההלכה והטכנולוגיה. הרב רוזן הדגים לראשי החינוך הדתי כיצד מלמדים במרכז הלכות שבת עם יישומים טכנולוגיים חדשים, ממנגנוני שבת לעגלות נכים ועד מקלדות שבת וטלפון שבת לחיילים ורופאים.

ליפשיץ ראש החמ"ד הודה לרב רוזן על השיעור והביקור ואמר כי זה המקום שבו ניתן לראות בפשטות איך הלימוד ההלכתי הופך לתורת חיים שכן יישומים מעשיים נבחנים ומשתנים עם החידושים הטכנולוגיים כל העת.

"במרכז המבקרים של צומת ראינו איך ניתן להדגים לתלמידים את החיבור שבין ההלכה והמודרנה, כאנשי חינוך - חשוב לנו מאוד להבהיר לתלמידים את הרלבנטיות של הלימוד ומעשיות הלכות שבת. ואין כמכון צומת לעשות זאת", אמר ליפשיץ.

ליפשיץ הוסיף, כי "דווקא היום, כשהטכנולוגיה חודרת לכל מקום בחיינו, אחרי שמבקרים במכון צומת קל יותר להסביר לתלמיד מה בדיוק האיסור ההלכתי בסמס בשבת או בגלישה באינטרנט בשבת".