"חלוקת מתנות לערבים משדרת חולשה"

בתנועת רגבים מברכים על הודעת בני בגין כי יפסיק את קידום 'חוק פרוואר' וקוראים לבצע הסדר מתוקן.

ישי קרוב , ט' בטבת תשע"ד

בדואים בנגב
בדואים בנגב
חזקי עזרא

תנועת רגבים מברכת על הודעת השר לשעבר בני בגין מהערב (חמישי), ולפיה הוא מפסיק את קידומו בכנסת של "חוק פרוואר" להסדרת התיישבות הלא חוקית של הבדואים בנגב.

"הודעת השר לשעבר בגין היא הזדמנות טובה לממשלה לפנות לדרך שונה וצודקת יותר להסדר חדש מול האוכלוסייה הבדואית בנגב", נמסר מהתנועה, "כעת ניתן לתקן את המתווה ולהכניס לחוק את התיקונים הנדרשים בכדי שיתמודד באמת עם המצוקות של האוכלוסייה הבדואית ולא ישרת קומץ קטן ואינטרסט של תובעי בעלות ויתבסס על חלוקה של מאות אלפי דונמים לאותו מיעוט. הקרקע בישראל היא המשאב החשוב והחסר ביותר למדינת ישראל ואסור להתייחס אליו כמטבע עובר לסוחר".

בתנועה הוסיפו כי "הסרבנות והאלימות של הנהגת הבדואים והח"כים הערבים אל מול תוכניתו הסופר-נדיבה של השר לשעבר בגין מוכיחה שוב שחלוקת מתנות חינם משדרת חולשה ומגדילה את התיאבון של תובעי הבעלות".

ב"רגבים" קראו לחברי הכנסת ולשרים לא להיבהל מה"הפחדות של גניזת החוק ואיומי 'תחזיקו אותי' של השר לשעבר בגין', עם כל הכבוד והערכה שאנו רוחשים לשר לשעבר בגין, החוק אינו שלו ולא הוא שיקבע האם לקדם אותו או לא. הכדור כרגע במגרש של המחוקקים ואנו קוראים להם להמשיך בהליך תיקון הליקויים הקיימים בחוק כיום".

מוקדם יותר הודיע השר לשעבר בני בגין כי הוא מפסיק את קידום החוק מאחר ש"מאז שהצעת החוק עלתה בכנסת חברו כל מיני גורמים אינטרסנטים כדי להשיג רווח פוליטי".