חוק פרוואר בוטל, הדיונים יימשכו

חרף הודעת בני בגין על גניזת חוק פרוואר, יו"ר ועדת הפנים ממשיכה בדיונים. "צריך לשים סוף להשתלטות הבדואים על אדמות מדינה".

חזקי ברוך , ט' בטבת תשע"ד

מירי רגב ובני בגין
מירי רגב ובני בגין
צילום: פלאש 90

יו"ר ועדת הפנים, ח"כ מירי רגב, הבהירה הערב (חמישי) כי באין בכוונתה לעצור את הדיונים על החוק להסדרת ההתיישבות הבלתי חוקית של הבדואים בנגב.

חרף הודעת השר לשעבר בני בגין ולפיה החוק נגנז בתיאום עם ראש הממשלה נתניהו, טוענת ח''כ רגב כי אין בכוונת הממשלה למשוך את הצעת החוק.

"כפי שאמרתי בעבר החוק שהגיע לכנסת יעבור שינויים בהתאם למסמך ההבנות שנחשף בוועדה לפני שבועיים'', אמרה רגב, "סברתי אז כמו היום כי חשוב וניתן להגיע להסדרת המצב בנגב... צריך לשים סוף להשתלטות הבדואים על אדמות מדינה".

יו"ר ועדת הפנים מדגישה כי חשוב להגיע להבנות עם מנהיגי הציבור הבדואי בטרם יקודם החוק במסדרונות הכנסת. "מרגע שתתקבל ההחלטה ויסוכם מתווה החוק אשר יביא לידי ביטוי את מפת ההתיישבות הבדואית והיהודית בנגב, נקדם חוק שיביא לשגשוגו של הנגב".

"חוק אף פעם לא מקובל על כולם", מזכירה ח''כ רגב, "מרגע שנקדם את החוק כולם יקבלו את דין המחוקק. באשר לדיונים, הם ימשיכו כסדרם ביום שני הקרוב".

השר לשעבר בני בגין הודיע מוקדם יותר הערב על הפסקת קידומו בכנסת של "חוק פרוואר". בגין, שעמד בראש הוועדה שבחנה את התיישבות הבדואים כינס מסיבת עיתונאים בקריה בתל אביב בה טען כי "מאז שהצעת החוק עלתה בכנסת חברו כל מיני גורמים אינטרסנטים כדי להשיג רווח פוליטי". הוא הדגיש כי ראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל את הצעתו לגנוז את הצעת החוק.

ראש הממשלה נתניהו הודה לבגין על מאמציו והבטיח לקדם פתרון אחר. "בני ביצע את המשימה הלאומית באמונה ודבקות ראויים להערכה. נמשיך לפעול כדי למצוא פתרון לסוגייה החשובה הזאת למען כלל תושבי הנגב".