איפה המפלסות של ברקת?

זעם רב בירושלים על שיתוקה של העיר. אנשים נתקעו בתל אביב בדרכם הביתה לעיר, ירושלמים שהיו בדרכם לנתב"ג הפסידו את טיסתם.

אורלי הררי , י' בטבת תשע"ד

ניר ברקת
ניר ברקת
צילום: פלאש 90

חוסר אונים, תסכול וזעם בקרב תושבים מירושלים שהופתעו לגלות כי העירייה והמשטרה לא הצליחו להתמודד עם השלג בעיר ובעצם גרמו לשיתוקה.

תושבים רבים סיפרו כי נשארו בתל אביב ללא שום אפשרות לחזור הביתה בירושלים, "תחילה ניסינו דרך כביש מספר אחת כשלפתע ביקשו מאיתנו לעבור לכביש 443. כשהגענו התברר כי גם הוא חסום לתנועה", סיפר תושב ירושלים לערוץ 7 שנאלץ להעביר את הלילה במלון בתל אביב.

אלירן, תושב ירושלים, יצא משכונת קריית משה כבר בשעה 19:00 לנמל התעופה בן גוריון לקראת טיסתו שאמורה לצאת בשעה 01:00. בשעה 23:30 הצליח להגיע אך ורק לאזור הגבעה הצרפתית בניסיון להגיע למרכז דרך ישובי בנימין. לטיסה הוא לא הצליח להגיע ושב על עקבותיו.

אזרחים נוספים דיווחו כי אוטובוס של אגד נתקע במשך שעות בכביש מספר 1 סמוך למבשרת ציון  יחד עם עשרות מנוסעיו - ונותרו ללא כל מענה.

מוקדם יותר הודיע אגף התנועה של המשטרה כי הכניסות והיציאות לירושלים. גם תושבי ירושלים שנחתו בשדה התעופה הופתעו לשמוע כי יאלצו לחפש מלון בתל אביב. 

לפי שעה, כבישים 1 ו-443 יישארו סגורים לפחות עד לשעה 6:00 בבוקר. ההערכה היא כעת שחילוצם של עשרות אזרחים תקועים בכביש עשוי להימשך שעות.