16,000 עדיין מנותקים מחשמל

צוותי חברת החשמל ממשיכים במאמצים להחזרת החשמל לבתי האזרחים. מפלסות שלג ומפזרות מלח פעלו כל הלילה בירושלים. סכנת החלקה בכבישים.

אבי יוגב , י"ב בטבת תשע"ד

קרס בסערה
קרס בסערה
דוברות חברת החשמל

16,000 בתי ברחבי הארץ נותרו מנותקים מחשמל. בירושלים נותרו 6,000 בתים ללא חשמל. כך מדווחים הבוקר (ראשון) בחברת החשמל.

בחברה מציינים כי החשמל הוחזר לכתשעים אחוזים מהלקוחות המופסקים מערב שישי עת החלה הסערה. "נעשים מאמצים רבים להחזיר את החשמל ליישובי עוטף ירושלים יהודה ושומרון ועוטף צפת. החברה ממשיכה לפעול בחרום, ייקח זמן רב לתיקון התקלות", נמסר מדוברות חברת חשמל המתריעים מסכנת החוטים הקרועים שלעיתים נמצאים על הקרקע.

בעיריית ירושלים מתריעים מהקרה שהקפיאה את צירי התנועה, והמדרכות שבעיר. "ישנה סכנת חיים בתנועה בצירים".

העירייה מבקשת מהתושבים להימנע מנסיעות בכלי רכב פרטיים בשעות הבוקר המוקדמות עד השעה 09:00. "יש לנקוט משנה זהירות בדרכים, לשים לב להולכי רכב הצועדים על הכביש ולא על המדרכות בשל קפיאת השלג. אסור לנסוע בניגוד לכיוון התנועה. קיים איסור חמור לנוע ברכבים על ציר הרכבת הקלה. כמו כן להיזהר ממפגעים על המדרכות, מעצים במצב שאינו יציב או עצים שנפלו ומגושי שלג העלולים ליפול מעצים ומגגות בעוצמה רבה", אומרים בעיריית ירושלים.

מפלסות השלג ומפזרות המלח פעלו כל הלילה וממשיכות לפעול לפילוס הצירים, פינוי השלג ופיזור מלח למניעת קפיאה.

בצפת עוברים צוותי מתנדבים ותלמידים בין בתי התושבים על מנת לאתר נזקקים הנצרכים לעזרה כזו או אחרת.

הלימודים בירושלים לא יתקיימו וכך גם בעוד שורה ארוכה של ערים ומועצות מקומיות ואזוריות ברחבי הארץ.

הלימודים לא יתקיימו בגוש עציון ובאפרת. תלמידי החינוך המיוחד מאפרת לא יוסעו למוסדות החינוך שמחוץ ליישוב.

לימודים לא יתקיימו ברוב ישובי בנימין. בחלק מהשומרון לא יתקיימו מחר לימודים ולא ייצאו הסעות: שבי שומרון, ברכה, אבני חפץ, אלון מורה, תפוח, איתמר, יצהר, רחלים, נופי נחמיה, מגדלים, עינב. כך גם באוניברסיטת אריאל ובמכללת אורות ישראל שבאלקנה.

גם במועצה האזורית מטה יהודה תשובש מערכת החינוך. לא יתקיימו לימודים בבתי הספר אלון, קסם, מרחבים, עין רפא, עין נקובה, עין כרם, עין הרים, אור, הדסים, צורים, לביא וקרוב. גני הילדים לא יפעלו ביישובים עין רפא עין נקובה, רמת רזיאל, גבעת יערים, אורה, עמינדב, אבן ספיר, בית מאיר, שורש, שואבה, קרית ענבים, מעלה החמישה, בית נקופה, מוצא, נווה אילן, בית זית, בר גיורא, צור הדסה, מטע, מבוא ביתר ונס הרים. כמו כן לא תהיינה הסעות מאזור ההר הגבוה ואזור המזלג לירושלים, לבית שמש ולגוש עציון.

במחוז צפון: בצפת, בכל רמת הגולן, בפקיעין, בבית ג'אן, במועצה אזורית גליל עליון, בבתי הספר אנה פרנק ונוף הרים בקיבוץ סאסא, בבית ספר פסגות ביראון, בבתי הספר חמד, נוף הרים ונוף גליל במרום גליל לא יתקיימו לימודים. גם במכללת צפת הודיעו על ביטול הלימודים.

במחוז דרום לא יתקיימו לימודים בעיר ערד. עוד נמסר כי גם בקיבוץ אור הנר מוסדות החינוך סגורים.

עוד נמסר כי הבחינה הפסיכומטרית בתנאים מותאמים מבוטלת מחר בכל הארץ עקב השלג. מועד אחר יימסר לנבחנים בהקדם.

אוניברסיטת בר אילן הודיעה כי בשל חסימת הכבישים מירושלים ומיישובי יהודה ושומרון הלימודים היום (ראשון) יחלו בשעה 12 בצהריים. השיעורים לפני הצהריים לא יתקיימו בכל הפקולטות.