דיסקין: לא קשור למפלגה הדמיונית שפרס מקים

ראש השב"כ לשעבר קובע כי ביקורתו כלפי נתניהו לא נאמרה מתוך מגמה פוליטית כלשהי ואין לו קשר "למפלגות הדמיונית שהנשיא מקים".

עדו בן פורת ושמעון כהן , י"ב בטבת תשע"ד

יובל דיסקין
יובל דיסקין
סיוון פרג'

בדברים שפרסם בדף הפייסבוק שלו דוחה ראש השב"כ לשעבר, יובל דיסקין, את ההערכות לפיהן התבטאויותיו באחרונה נגד מדיניות נתניהו מהוות הכנה לקראת שילובו במפלגה חדשה ההולכת ומוקמת בימים אלה.

כזכור, דיסקין תקף בחריפות את האופן בו מתנהל נתניהו מול האמריקאים בפרשת הגרעין האיראני. דבריו הובילו לתגובה מצידם של מקורבי ראש הממשלה שצוטטו כאומרים שמקור דברי דיסקין הוא תסכול על שלא מונה לראש המוסד. דיסקין מצידו לא נותר חייב והתבטא בעוקצנות כלפי מה שתואר בתקשורת כבזבזנות מצידו של ראש הממשלה במעונו הפרטי.

כעת מבקש דיסקין להבהיר כי את דבריו אמר אך ורק מתוקף מעמדו כאזרח מודאג ולא מעבר לכך. בין השאר גם דחה את הדיווחים לפיהם נשיא המדינה, שמעון פרס, טווה בימים אלה בחשאי את הרכבה של מפלגת מרכז שמאל חדשה אליה הוא מתכוון לנקז אישים כדוגמת דיסקין וראש המוסד לשעבר מאיר דגן.

באשר להגדרתו כמתוסכל בפי מקורבי נתניהו כתב דיסקין כי "כן, אני מסכים שאני מתוסכל משום שאני בהחלט אזרח שאכפת לו. אני אזרח שעשה קריירה ארוכה מאוד במערכת הביטחונית ולא פעם ולא פעמיים בחזית שלה וצברתי ידע וניסיון בתחומים מסוימים, ויותר מכל - אני אבא לשבעה ילדים (ברוטו..) מהם שניים משרתים ביחידות קרביות מובחרות בצה"ל בימים אלו והשלישי יצטרף אליהם בקרוב. אז אני מרגיש שיש לי גם כמה מניות במדינה הזו (כמו לכולנו) וכבעל מניות - בהחלט אכפת לי ויש לי מה לומר – ואומר! אבל מכאן ועד לצומת החלטה באם אני פונה למערכת הפוליטית - הדרך עוד ארוכה. בשנתיים האחרונות אני נכנס לעולם ההיי-טק שריתק אותי תמיד, לומד המון דברים חדשים, מכיר המון אנשים חדשים, מקדיש זמן לילדים וכן...גם לאופני השטח ולטיולים מתי שאפשר בעיקר בארץ".

באשר לתכניות הפוליטיות שרקמו עבורו בתקשורת ואולי גם במקומות אחרים קובע דיסקין כי "אני לא קשור פוליטית עם ראש הממשלה לשעבר אולמרט, ולא עם מפלגות דמיוניות שהנשיא שמעון פרס (שאני מעריך ומוקיר) מקים, וגם לא ליאיר לפיד אותו מעולם - אבל מעולם - לא פגשתי או שוחחתי עימו... אין לי קשר פוליטי לאף אחד מגורמים אלו. נקודה. וכל מי שכתב ואמר – שיאכל את הכובע...".

יצוין כי דיסקין לא שלל אופציה פוליטית עתידית וכתב כי "מה יהיה בעתיד – איני יודע. בהווה אני לגמרי אבל לגמרי בנקודה שתיארתי לעיל".