הסכם קיבוצי נחתם בפלאפון

לראשונה בחברות הסלולר, נחתם הסכם קיבוצי בפלאפון. אבי ניסנקורן: "אחד מהימים המרגשים בתולדות יחסי העבודה בישראל".

אורלי הררי , י"ד בטבת תשע"ד

טקס החתימה בפלאפון
טקס החתימה בפלאפון
יעקב זגורי

הבוקר (שלישי) נחתם הסכם קיבוצי בין ועד עובדי פלאפון להנהלת החברה במעמד עופר עיני, יו"ר ההסתדרות, ואבי ניסנקורן, יו"ר האגף להתאגדות מקצועית.

ועד עובדי פלאפון ניהל בשנה האחרונה מו"מ עם הנהלת החברה על תנאי ההסכם והיום כאמור הוא קרם עור וגידים ונחתם באופן סופי.

במסגרת ההסכם, המעגן את תנאי העסקתם של כ-3,000 עובדי החברה, הגיעו הצדדים להסכמות הבאות:

קביעות: כל עובדי החברה, למעט 160 עובדים ומנהלים עליהם ההסכם אינו חל, יקבלו מעמד של עובד קבוע לאחר 3 שנות ותק. עובדים חדשים שיקלטו לחברה, יקבלו קביעות לאחר 4 שנות ותק.

פרישה מרצון: בימים אלו הסתיים תהליך פרישה מרצון, במסגרתו פרשו מהחברה  כ-170 עובדים קבועים בתנאים משופרים. תהליך הפרישה מרצון נעשה בהסכמת ועד העובדים וההסתדרות.

ביצוע התייעלות עתידית: ההסכם יאפשר לחברה להמשיך ולהתייעל ולהתאים את עצמה לשינויים בענף. במסגרת ההסכם נקבעה כמות עובדים קבועים, שהחברה יכולה לסיים את העסקתם וזאת בהתאם לצרכי החברה וכחלק מההתאמות למציאות העסקית.

תוספות שכר: עובדים בעלי ותק של שנתיים ויותר יקבלו תוספת ראשונית ממוצעת של 6.5% בהתאם לרמת השכר שלהם והוותק שלהם. (מהווה העלאת שכר של 4.7% מתוך שכרם של כלל עובדי החברה). בשנים הבאות סוכם על העלאת שכר לעובדים בוותק של מעל שנה בשיעור ממוצע של 3.1% (מהווה העלאת שכר של 2.8% מתוך שכרם של כלל עובדי החברה).

בנוסף לאמור, הוסכם על הטבות נוספות כגון הגדלת תקציבי הרווחה,הגדלת שיעור ההפקדות לפנסיה, השתתפות בגני ילדים, השתתפות בקייטנות וכו').

מענק חתימה חד פעמי: העובדים יקבלו תשלום חד פעמי בעת החתימה, במדרגות על פי ותק, שינועו בין 500 שקל ל-13,000 שקל לעובד. המענק הינו רטרואקטיבי עבור שנת 2013, חלף תוספת שכר ורווחה, בגין השנה שחלפה.  

ברק לוי, יו"ר ועד העובדים אמר בטקס "מעמד החתימה מרגש מאוד. מעטים יודעים מה עבר על חברי הוועד בשעות ובימים ובלילות לפני החתימה. היינו שרויים במתחים ולחצים כבדים ובהחלט לא היה פשוט להגיע להישג הזה. מתחילת הייצוג אמרנו שאנחנו נדאג לעובדים של פלאפון ונדאג הן לאינטרסים של החברה והן לאינטרסים של העובדים. ההסכם הזה משקף את בדיוק מה שרצינו להגיע אליו."

איתמר אביטן, סגן יו"ר ועד העובדים ציין "אני חושב שהמו"מ שהתנהל בינינו היה מו"מ אמיתי, שקוף וענייני. ההנהלה בראשותו של גיל שרון ניהלה מו"מ בצורה נאותה ויפה וזה ראוי לציון. כך צריך להיראות מרקם יחסי העבודה בישראל. מכאן אנחנו יוצאים לדרך חדשה וחוזרים להיאבק בשביל לשמור על מעמדנו בשוק הסלולר."

אבי ניסנקורן, יו"ר האגף להתאגדות מקצועית אמר במעמד החתימה "אני מלווה יחסי עבודה כ-25 שנים ואני יכול לומר בפה מלא כי זהו אחד מהימים המרגשים בתולדות יחסי העבודה בישראל. הרגע ההיסטורי הזה המעלה את התאגדות העובדים לרמה של מוסכמה חברתית שכולם עוד יזכרו שנים קדימה.

ההסכם הזה מוכיח כי אפשר לעשות הסכם שהוא טוב גם להנהלה וגם לעובדים. אני רוצה להודות לעופר עיני שלקח את זכות ההתארגנות שהייתה רדומה שנים רבות- ובצורה עיקשת הוביל לחקיקת חוקים ולמאבקים למען התאגדויות העובדים שעוררו אותה לחיים במשק הישראלי".

עופר עיני, יו"ר ההסתדרות אמר " זוהי מתנת הפרישה הכי טובה שיכולתי לקבל. אנחנו המדינה היחידה בעולם בו יש טרנד כזה של התאגדות בעוד במדינות אחרות קיימת נסיגה".

"הסכם החתימה היום זהו ציון דרך ומפנה ביחסי העבודה במשק. אנחנו רוצים תחרות הוגנת, אבל לא כשהיא מגיעה על חשבון דריסת העובדים".

"אני קורא לצדדים בפלאפון- לוועד ולהנהלה לשלב ידיים כדי שהחברה שלכם תהיה חזקה עוד יותר".

עיני הוסיף "אני רוצה להודות במיוחד לאבי ניסנקורן שרואה לא מעט מהלכים קדימה ויודע לפשר ולגשר בין העובדים למעסיקים ולייצר את הקונצנזוס. אני מקווה שכשתבחר תמשיך את התנופה הזו. ציבור העובדים זקוק לך ורוצה לקחת את גורלו בידיו ולעשות מדינה צודקת יותר עם יותר זכויות לעובדים."

גיל שרון, מנכ"ל פלאפון, אמר היום: "אני מברך על הסכם העבודה החדש, המבוסס על שותפות והבנת צורכי הארגון. ההסכם מאפשר שיפור תנאי שכר לעובדים, תוך שמירה על גמישות ניהולית מירבית ושימור חוסנה ומעמדה התחרותי של פלאפון בענף. רק חברה איתנה, המסוגלת להתאים עצמה לשוק המשתנה, תוכל לשרוד לאורך זמן ולאפשר ביטחון תעסוקתי וכלכלי לעובדיה."

שרון הוסיף ואמר "ברצוני להודות להסתדרות ולוועד העובדים בראשות ברק לוי, יו"ר הועד, וסגנו, איתמר אביטן, על שניהלו מו"מ אחראי ושקול. אני מאמין שההסכם החדש יתרום לחיזוק גאוות היחידה ויחבר את כלל העובדים למטרה אחת – לצעוד יחד קדימה ולשמור על מעמדה של פלאפון כחברה המובילה בענף".