"מקווה שהליכוד לא יבגוד"

גואל האדמות משה זר משוכנע כי ישראלים לא "ינגבו חומוס" ברמאללה, קורא לשרי הליכוד לנהוג על פי צו מצפונם ולהצביע נגד כל הסכם מדיני

בני טוקר , ט"ו בטבת תשע"ד

משה זר
משה זר
צילום: פלאש 90

גואל הקרקעות בשומרון, משה זר, קורא לשרי ממשלת ישראל לדבוק בצו מצפונם, ולהתנגד לכל הסכם מדיני עם הפלסטינים.

"לכולנו יש זיכרון מצוין, כל אחד מבין שדיבורים על לתת לערבים ושאחר כך יהיה שלום על ישראל וינגבו חומוס בדמשק ורמאללה, כולם מבינים שלא כך יהיה", אומר זר בשיחה עם ערוץ 7, "יעשו הסכם, יהיו חיוכים, יחתמו על חוזים, אבל ראינו מה קרה באוסלו".

לדבריו, כל השרים בליכוד שדיברו נגד שתי מדינות לשני עמים, יצטרכו כעת להוכיח את נאמנותם לארץ ישראל. "חברי הכנסת והשרים בליכוד הצהירו חזור והצהר שהם מתנגדים לזה. ושידעו שאם הם בוגדים בבוחרים שלהם, ואני בחרתי בהם, אני בחרתי בהם כי הם חזרו והצהירו שביהודה ושומרון צריכים להחיל את החוק של מדינת ישראל, להחיל את הריבונות על כל יהודה ושומרון ולא על הגושים, אז אני מקווה שהם אכן יצביעו על פי צו מצפונם ולא יבגדו בבוחרים".

זר משוכנע שבעזרת התנגדות נחושה של השרים, ראש הממשלה נתניהו לא יוכל לעשות דבר. " גם אם ארצות הברית לוחצת, נתניהו יצטרך לומר לאובמה שהבוחרים שלו לא מסכימים לתכנית הזאת. יהודה ושומרון שלנו לעד, פה לא יהיה כמו בגוש קטיף שעקרו באכזריות את האנשים".