אריה אלדד: החרמות עלינו, באשמתנו

יו"ר חוג הפרופסורים מאשים את החותמים על הורייזן 2020, "אם מדינת ישראל מוותרת על כסף להתנחלויות, מה מצפים משונאי ישראל".

בני טוקר , ט"ו בטבת תשע"ד

פרופ' אריה אלדד
פרופ' אריה אלדד
הלל מאיר

פרופ' אריה אלדד

יו"ר חוג הפרופסורים לחוסן מדיני וכלכלי, פרופ' אריה אלדד, מאשים את ממשלת ישראל ביצירת אפקט של כדור שלג, שממשיך את מבול החרמות כנגד הממסד האקדמי בישראל, כלשונו.

בראיון לערוץ 7 הוא אומר כי "החרם הצפוי של ארגון הבלשנים בארה"ב כנגד ישראל, הוא בין השאר פרי הכניעה הישראלית והחתימה על הורייזן 2020 עם האיחוד האירופי, שבו ישראל למעשה הכירה בדרישה של האיחוד האירופי שלא לתמוך בפעילות ההתנחלויות. מכאן ועד להמשך החרמות על ישראל הדרך היתה קצרה מאוד".

פרופ' אלדד תמה, להיכן נעלמה האופוזיציה, "היו צריכים לקרוא את הממשלה לסדר, על הכניעה המבישה הזאת, גם שדולת ארץ ישראל סתמה את הפה. ראינו בעבר את הכניעה של מגן דוד אדום לצלב האדום, אז מה מצפים שאם אנחנו נמשיך להיכנע אז החרמות יפסקו".

לדבריו, החרם הצפוי של ארגונים אקדמיים נגד ישראל, בושל גם על ידי מרצים ישראלים מחוגי השמאל, "ישנם שונאי ישראל ובתוכם אקדמאים ישראלים, שקוראים במשך שנים לקהילה האקדמית בעולם להחרים את ישראל. אלה בוגדים שיצאו מתוכנו שצמחו כאן באוניברסיטאות".

"מדינת ישראל התרשלה עד היום וגררה רגליים במאבק נגד הניצנים הראשונים של החרם על תוצרת יהודה ושומרון ונמנעה מלהגיש כתבי אישום נגד אותם גורמים, עכשיו אנחנו משלמים את המחיר".