הרב נגארי: הסופה - לא מכת טבע

הרב נגארי: בשעת הפורענות יש לשאול מדוע זה בא עלינו, "קיצצו כסף לילדים, לבני הישיבות, לאברכים, עכשיו ישקיעו מיליארדים".

בני טוקר , ט"ז בטבת תשע"ד

הכותל בשלג
הכותל בשלג
צילום באדיבות משטרת ישראל העמוד הרשמי בפייסבוקטוען....

הרב מרדכי נגארי, רב העיר מעלה אדומים, קורא להנהגה לעשות חשבון נפש ולהפסיק לטעון כי הסופה הייתה מכת טבע.

"אנחנו כיהודים יראי שמיים מאמינים בהשגחה, אסור לנו לראות בזה כמכת טבע", קובע הרב נגארי, "הכל מהשמיים ניסו למנוע כספים מבני תורה, מאברכים, מישיבות, למדינה הייתה זכות להחזיק תורה והיא התנערה מזה. חשבו שיחסכו כסף אם לא יחלקו לעניים, אם יקצצו לילדים, רק אתמול שמענו על דוח העוני. ועכשיו במקום להוציא כסף על בני תורה יצטרכו להוציא כסף על נזקים ופיצויים, מיליארדים רבים, צריך עכשיו לעורר את אנשי השלטון, תחשבו על עם ישראל וזה יביא לברכה".

לדבריו הסופה האחרונה נחשבת כפורענות, "הייתכן שהקב"ה עושה דבר כזה בארץ ישראל, ארץ אשר עיני ה' אלוקיך בה. ב"ה היו בסופה הזאת הרבה חסד והכנסת אורחים, וכל הפעילות של ארגוני ההצלה וכוחות הביטחון ראויה לציון. אבל הרי רק לפני כמה שבועות התפללנו תפילה לעצירת גשמים, אז נכון שאנחנו לא בדרגה של חוני המעגל שביקש גשמי ברכה ולא זעף, אבל בסופו של דבר כיהודים מאמינים אנחנו צריכים לראות את הפורענות הזאת כרמז משמיים".

הרב נגארי סבור שגם בסופה הזאת הוכח שתורת ישראל מנצחת, "ראינו בשבת האחרונה המוני בני ישראל שואלים שאלות הלכתיות רבות על הלכות שלג, על הטמנה, על כיריים בגז. ודווקא אלה שמקפידים על נרות, על שמן בסופו של דבר זה מה שהחזיק אותנו בסופה, הנרות ולא כל המכשירים הטכנולוגיים".