סיסמת ''האדם שבטנק ינצח" - עדיין בתוקף

אירוע ההוקרה ל-7000 פצועי חיל השריון נערך אמש במעמד הרמטכ"ל, שהבהיר "נמשיך לפתח טכניקות לוחמה חדשות עבור השריון".

ערוץ 7 , י"ט בטבת תשע"ד

טנק שריון שיריון
טנק שריון שיריון
Thinkstock

אירוע ההוקרה השנתי ל-7000 פצועי חיל השריון התקיים אמש (שבת), במעמד ראש עיריית תל-אביב רון חולדאי, הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ, מפקד זרוע היבשה אלוף גיא צור וקצין שריון ראשי תא"ל שמואל אולנסקי.

הרמטכ"ל אמר בטקס כי "מה שעושה את הטנק הזה הטוב בעולם, זה בסופו של דבר הדיוק במערכות שלו, וכל אחד מאנשי הצוות שותף לעבודה הזאת. הסיסמה שהאדם שבטנק ינצח הייתה בתוקף בימי ההיסטוריה ונותרה בתוקף היום ותישאר בתוקף מול כל אתגר שחיל השריון מכיר. אנו חושבים שיש הרבה שינויים במאפייני הלחימה, בשדה הקרב ובאתגרים שאיתם חיל השריון וצה"ל צריכים להתמודד. היום הם שונים משמעותית ממה שאתם הכרתם וממה שאתם סוחבים על גופכם ובנפשותיכם מאז.

"אבל עדיין", הבהיר גנץ, "אנחנו נעשה את התאמות הטקטיות הנדרשות, ואנחנו נעשה את ההתאמות הטכניות הנדרשות, ואנחנו נפתח טכניקות לחימה חדשות ובסופו של דבר לא תשתנה החשיבות של האדם ולא תשתנה המיומנות הנדרשת מחברי הצוות שרק באמצעותה אפשר להסתער קדימה. אי הוודאות בשדה הקרב נשארה והלכידות תנצח גם אותה".

קצין השריון הראשי, תא"ל שמואל אולנסקי, הצדיע לאלפי הפצועים ואמר כי "באנו לכאן הערב להעלות על נס את גבורת היום שאחרי, המלחמה שאחרי המלחמה. באנו להוקיר, לחבק ולשאוב כוחות מהעמידה ומההתמודדות יוצאת הדופן שלכם. אתם אשר בחרתם למרות הכאב, הפצע והמגבלה להוכיח שאפשר לנצח גם במלחמה הזו. כאז גם היום פרוסים לוחמי השריון בשעות אלה בגבולות הארץ, ממשים את מחויבותנו לביטחון הארץ ותושביה תוך מוכנות תמידית לכל התפתחות".