תרג"ד הנדסה משוריין ומושלג - לא פשוט

מג"ד ההנדסה בחטיבה 401 מסכם תרג"ד מושלג: "לא פשוט בקור הזה לצאת, להסתער, לפרוץ, להתקדם, לפוצץ, לשים אב״כ, גם בחושך וגם כשרטוב.

שמעון כהן , י"ט בטבת תשע"ד

תרג"ד 601
תרג"ד 601
דו"צ

גדוד ״אסף״, גדוד ההנדסה של חטיבה השריון 401, גדוד ההנדסה הראשון בצה״ל, קיים בשבוע שעבר תרגיל גדודי ששילב את התמודדות הלחימה והמבצעיות עם ההתמודדות מול הקור שברמת הגולן והשלג שעוד נותר בשטח.

בתרגיל בו לקחו חלק גם לוחמי מחלקת הסיור שולבו כלים הנדסיים רבים כמו כלי צמ״ה (ציוד מכני הנדסי), פומ״ות, דחפורים ועוד. בתרג״ד תרגלו הכוחות תמרונים, זיהוי, איתור ופירוק מטענים, פתיחת צירים, התמודדות עם שדות מוקשים, עליה על ציר הררי משמעותי ועוד..

על חשיבות התרגיל מסבירים בגדוד ומציינים כי תפקידו של גדוד ההנדסה בחטיבת שריון הוא "להכין את הקרקע לקראת כניסתם של הטנקים לשטח האויב, מבחינת פינוי מטענים ופתיחת צירים. התרגיל נועד להוות בסיס למוכנות, כשירות, ליכולת הלחימה וההכרעה וכמו כן לדמות מצב לחימה בו הגדוד צריך לתפקד בקרב הבא".

מג"ד 601, סא"ל מנור ינאי, מספר לערוץ 7: ״אני חושב שהייתה פה רוח לחימה של לוחמים, של מפקדים. לא פשוט בקור הזה לצאת, להסתער, לפרוץ, לעשות, להתקדם, לפוצץ, לשים אב״כ, גם בחושך וגם בקור, גם כשרטוב וגם כשנתקעים, מחלצים, וממשיכים הלאה. אני חושב שהפגנו פה גם מקצועיות וגם רוח לחימה שזה בסוף מה שמעמיד לוחם בלחימה אמיתית. זה רק מראה שבתרג״ד הזה אנחנו מוכנים לכל משימה שתהיה״.