בנט: ''הארץ'' רוצה לרוקן את ישראל מיהדות

"מתנהל קמפיין מאורגן למחוק את זהותה היהודית של ישראל. איני מתכוון לשתוק", מבטיח השר בנט.

עדו בן פורת , כ' בטבת תשע"ד

שר הכלכלה נפתלי בנט
שר הכלכלה נפתלי בנט
צילום: פלאש 90

שר הכלכלה, נפתלי בנט, תוקף מעל דף הפייסבוק שלו את עיתון "הארץ" המפרסם לטענתו ידיעות שליליות נגד פעילותה של סיעת הבית היהודי.

"בחודשים האחרונים מתנהל קמפיין עקבי, מאורגן ומתוזמן למחוק את זהותה היהודית של מדינת ישראל", כתב השר בנט לפני כשבוע, "ארגונים שונים יחד עם עיתון הארץ מובילים את המערכה. פעם מאמרים כיצד אין למעשה בסיס היסטורי/ארכאולוגי לקשר בין העם היהודי לארצו, פעם מתקפה נגד ביקורי תלמידים באתרי מורשת יהודית בישראל".

שר הכלכלה סיפר כי העיתון מנהל קמפיין נגד ברית המילה. "'זה פרימיטיבי'; 'זה מסוכן ולא אנושי'; 'אפשר להתחבר ליהדות ברוח ולא באמצעות טקסים פגאניים' ועוד... חברים, מאז בריתו של אברהם אבינו זהו הקשר החזק ביותר המחבר את עם ישראל לבוראו ולעצמו. כבר 3800 שנה". 

"לא חמלה ולא נאורות מניעים קמפיין זה, רק הרצון לראות מדינת כל אזרחיה מעוקרת מיהדות. שישראל תהא מדינה ככל העמים, כמו שבדיה, הולנד או בלגיה. עיתון הארץ - אין גבול?", שאל.

בהזדמנות אחרת פרסם השר בנט צילום מאתר "הארץ" עם הכותרת "נפתלי בנט- פופוליסט, ילדותי ובעיקר לא רציני". בנט הגיב בציניות לכתבה והוסיף "זה לא ערב - בלי כמה מחמאות מעיתון הארץ".

הערב נשאל בנט על ידי אחד הגולשים מדוע הוא "מסית ועושה עליהום" נגד העיתון רק כי אינו מסכים אם האידיאולוגיה של "הארץ". השר בנט ענה "הם משחיזים עט 24/7/365 אז אנחנו צריכים לשתוק? לדעתי עיתון הארץ רוצה לרוקן את ישראל מיהדות, ואיני מתכוון לשתוק".