בנות שירות לאומי "שירותרון", ועכשיו ההצגה

שחקניות 'השרותרון' – תאטרון הדגל מבית תיאטרון 'אספקלריא', מציגות את 'חייה של בת שירות'. פרודיה קומית על חיי בנות השירות הלאומי.

ישי קרוב , כ' בטבת תשע"ד

בנות שירות באספקלריא
בנות שירות באספקלריא
יח"צ

המכללה האקדמית הדתית לחינוך חמדת הדרום קיימה אתמול (ראשון) יום עיון והעשרה בו השתתפו 130 בנות שירות לאומי.

באירוע השתתפו גם בנות שירות הלאומי של 'השרותרון' – תיאטרון הדגל של השרות הלאומי מבית תיאטרון הרפרטוארי היהודי אספקלריא בהנהלת חגי לובר.

שחקניות התיאטרון שמהווה אלטרנטיבה לתאטרון צה"ל עבור נערות דתיות הנעימו את האירוע עם הצגת הפארודיה 'חייה של בת שירות'. זאת למעשה פרודיה על חייה של בת שרות ישראלית. נקודת מבט קומית על ההתמודדויות השונות בעבודה ובחיים בדירה.

בנוסף, התקיימו ביום עיון סדנאות מגוונות בנושאים אקטואליים בהם סדנת תקשורת בינאישית עם הרבנית רחל עמיאור, סדנת תכשיטים, מאסטר שף, סדנת דרמה וכן סדנת טיפול בבעלי חיים.

מנכ"ל אספקלריא, חגי לובר אמר כי "ההצגה מתארת את הקשיים שבנות השירות הלאומי חוות ומראה את הפתרונות בצורה הומוריסטית וקלילה, אנחנו שמחים שהתגובות להצגה טובות, נראה שהצופות מזדהות עם הסיטואציות המוצגות בה".

עוד מוסיף לובר כי: "כחייל בלבנון אני זוכר שגם אלינו הגיע צוות הוואי ובידור כדי להוציא אותנו משגרת הצבא. אנחנו באספקלריא רואים חשיבות גדולה להעניק לבנות השירות הלאומי חוויה תרבותית בדיוק כמו שחיילים מקבלים במהלך השירות הצבאי. בנות השירות הלאומי ניצבות גם במצבים מטרידים ולכן המפגש התרבותי הזה חשוב מאוד, כדי להפיג את המתח, לרענן את הנפש ולאגור כוחות חדשים".

בימאית וכותבת ההצגה, רחל ורבוב אמרה, "לשמחתי השחקניות שלנו בנות השירותרון הציגו את ההצגה כבר עשרות פעמים ובכל פעם התגובות מהקהל מדהימות. בנות השירות שצופות מתחברות להצגה כי זאת מראה קומית ונעימה על חייהן". עוד הוסיפה כי: "בדרך כלל בסוף ההצגה הצופות באות להגיד לנו 'מדהים כתבתם עליי, זה בדיוק המקום שלנו, זה בדיוק הדירה שלנו'. אין לי ספק שאף על פי הקשיים הטמונים בחייהן של בנות שירותי להן סיפוק והנאה מהעבודה. שורה תחתונה זאת גם האמירה שלנו בהצגה, למרות שהשירות הוא לא פשוט, צריך לקחת אותו בפרופורציות נכונות וליהנות".