מתפקדי ליכוד קוראים: עזבו את המפלגה

תחת הכותרת: "כץ וחוטובלי – תפסתם עלינו טרמפ" פתחו היום פעילים מאוניברסיטת אריאל בקמפיין לעזיבת תנועת הליכוד.

אורנית עצר , כ"א בטבת תשע"ד

מתוך הקמפיין
מתוך הקמפיין
מטה המאבק

פעילים מאוניברסיטת אריאל יצאו היום בקמפיין לעזיבת הליכוד. זאת, כחודש לאחר שתלו שלטים עם הכיתוב "לא נוסעים בתחבורה ציבורית" לצד תמונות של שר התחבורה ישראל כץ וסגניתו ח"כ ציפי חוטובלי על האוטובוסים בשומרון.

תושבים רבים בשומרון קיבלו בתקופה האחרונה הודעות בטלפונים הסלולארים הקוראות להם לעזוב את תנועת הליכוד.

הפעילים, מרביתם מאריאל ומאוניברסיטת אריאל, מעלים היום הילוך במאבק למען התחבורה הציבורית בשומרון, היום החלו מובילי המאבק בקמפיין אינטרנטי שיימשך כמה שבועות הקורא למתיישבים בשומרון לעזוב את תנועת הליכוד.

"התפקדתי לתנועת הליכוד בכדי להשפיע על גורלה של מדינת ישראל ולחזק את ההתיישבות בכל חלקי הארץ. תנועת הליכוד הייתה לי לבית פוליטי ואידיאולוגי שנים רבות אך לצערי אני נאלץ היום להודות כי הליכוד הוא כבר לא הבית שלי", כתבו הפעילים במכתב שיישלח לתנועת הליכוד על ידי מתפקדים מהשומרון.

"למעלה משלוש שנים סובלים אלפים מתושבי השומרון משירות רעוע בתחבורה הציבורית. אלפים מתושבי מאריאל ומהסטודנטים מהאוניברסיטה ממתינים מידי יום שעות ארוכות לאוטובוס שיוביל אותם לביתם".

עוד נכתב בקמפיין האינטרנטי - אליו צורף לינק לעזיבת הליכוד בלחיצת כפתור, "שר התחבורה ישראל כץ וסגניתו ח"כ ציפי חוטובלי, מבכירי תנועת הליכוד, הם האחראים הבלעדיים על המצוקה של התושבים. למרות פניות רבות ללשכותיהם מעדיפים השר וסגניתו להתעלם מהבעיה ולגלגל אחריות על גורמים אחרים שאינם רלוונטיים להפעלת התחבורה הציבורית בישראל".

"העדר טיפול בבעיה ובריחה מהאחריות מוכיחה כי ההתפקדות לליכוד בכדי לחזק את ההתיישבות הינה תרמית", הוסיפו הפעילים "לכן אני מבקש לבטל את חברותי בתנועת הליכוד".

"נראה שעד כה חוטובלי וכץ לא עשו מאומה בכדי לפתור את הבעיה והתעסקו בעיקר בניסיונות להצר את צעדינו", אומרים הפעילים ומציינים כי הם ימשיכו במאבק עד שהתחבורה הציבורית בשומרון תשוב לשרת את התושבים. הפעילים מזכירים כי למעלה משלוש שנים סובלים תושבי השומרון ממערך תחבורה ציבורית כושל בעקבות נסיעת אלפי פועלים פלסטינאים.

מלשכת ח"כ חוטובלי נמסר בתגובה: "עם כניסתה של סגנית השר ציפי חוטובלי לתפקיד במשרד התחבורה הגיעו לידיה פניות אישיות מאזרחים על מצב התחבורה הציבורית בשומרון.  יש להבהיר כי לא בוצעה פנייה בעניין מצד הנהגת ההתיישבות, משום  שתחום התחבורה הציבורית אינו בסמכותה כי אם נושא הבטיחות בדרכים. יחד עם זאת, פנתה אל הגורמים האחראים לכך במשרד התחבורה בבקשה להביא לפתרון הבעיה. על כן לפני מספר שבועות אושרו 31 אוטובוסים לתגבור הקווים מהשומרון שיכנסו לפעילות החל מחודש ינואר. 

יש לציין כי הניסיונות מצד לשכתה של סגנית השר ומצד הנהגת ההתיישבות לקיים פגישה בין סגנית השר למארגני הקמפיין נגד שר התחבורה וסגניתו, המסרבים משום מה להזדהות בשם - נענו בשלילה".