חריש: דירות 4 חדרים ב-820 אלף ש"ח

הדירות שווקו על ידי חברת ג'יי הנדסה במחירי הגבוהים בכ-20 אחוזים מהמחיר בו שיווקו העמותות, ומשקפים עלייה של המחירים במקום.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ג בטבת תשע"ד

חריש תאחד את כולם. ארכיון
חריש תאחד את כולם. ארכיון
פלאש 90

בכנס מכירות שהתקיים שבוע שעבר מכרה חברת ג'יי הנדסה 30 דירות של 4 ו-5 חדרים בישוב חריש בהיקף כולל של 26 מיליון שקל.

בכנס המכירות קבעה ג'יי הנדסה רף חדש ביישוב חריש כאשר דירת ארבעה חדרים נמכרה במחיר התחלתי של 820 אלף שקל, דירת חמישה חדרים נמכרה במחיר של כמיליון שקל ודירות פנטהאוז קבעו שיא חדש בישוב כשנמכרו תמורת 1.3 מיליון שקל.

"המחירים משקפים עליות מחיר בשיעור של עשרות אחוזים לעומת המכירות שביצעו עד היום העמותות בישוב", מסביר נתנאל שטרן בעלים בחברת ג'יי הנדסה, "מדובר במכירה מוקדמת שביצעה החברה באמצעות חברת השיווק היילנד, ללא פרסום ולמקורבים בלבד. השבוע בכוונתנו לצאת בקמפיין באינטרנט ואנו מעריכים שמחירי הדירות בפרויקט עתידים לעלות".

חברת ג'יי הנדסה זכתה בפברואר 2013 במכרז של רשות מקרקעי ישראל לבנייה כוללת של 244 דירות (כולל תוספת שבס) . חברת ג'יי הנדסה היא החברה הראשונה שמתחילה לשווק דירות ביזמות במסה משמעותית לציבור הכללי. כמו כן מכרה החברה מספר חנויות במרכז המסחרי שהיא בונה לפי 19,500 שקל למטר.

ההצלחה של חברת ג'יי הנדסה לא מובנת מאליו לאור העובדה כי העמותות בישוב טרם סיימו את שיווקי הדירות. חברת "באמונה" היא החברה הגדולה ביותר בישוב חריש המנהלת חמש עמותות לבניה של למעלה מ-1000 דירות. נכון להיום נותרו לחברה לפחות 50 דירות בארבע עמותות שונות, אותם תקים במסגרת תוספת שבס. דירות ארבעה חדרים במסגרת העמותה משווקות במחיר 675 אלף שקל, דירות חמישה חדרים משווקות במחיר של 770 אלף שקל ודירות שישה חדרים ב- 900 אלף שקל.

"אנחנו רואים בישוב חריש המשך יעד להשקעה", אומר בתגובה מנכ"ל חברת באמונה, ישראל זעירא, "אנחנו מאמינים שזו ההצלחה של העשור הבא ומחירי הדירות בישוב יגיעו מהר ל-1.2-1.3 מיליון שקל. יש לכך מספר סיבות: הישוב ממוקם צמוד לכביש 6, עם נוף מדהים, מזג אוויר מעולה, במרחק של כ-35 דקות מהמרכז והיום אפשר גם לציין שגם אוכלוסייה איכותית. אין סיבה שהמחירים בישוב לא יהיו יותר גבוהים מחדרה ופרדס חנה".