"ממליץ לחמאס לא לבחון את סבלנותנו"

שר הביטחון יעלון ניצל את מסדר הכנפיים לשיגור מסר מאיים כלפי החמאס בעזה, "אם לא יהיה שקט בישראל, לא יהיה שקט ברצועת עזה".

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ג בטבת תשע"ד

משה יעלון
משה יעלון
צילום: פלאש 90

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, השתתף היום (חמישי) בטקס סיום קורס טיס, המכונה גם "מסדר כנפיים", בבסיס חיל האוויר בחצרים.

יעלון התייחס בנאומו למצב הביטחוני ביו"ש ואמר, כי "בחודשים האחרונים אנו עדים להתגברות 'פיגועי האווירה' ביהודה ושומרון וממנה".

לדבריו, הפיגועים "נובעים מההסתה הקשה ברשות הפלסטינית, ומחוסר הנכונות של מנהיגיה לחנך את הדור הצעיר לדו קיום, לתרבות של שלום ולהכרה בזכותה של מדינת ישראל להתקיים כמדינת הלאום של העם היהודי באיזשהו גבול".

זו הנהגה אשר למרות מתק שפתיה, כלפי חוץ, ממשיכה לחנך להערצת מחבלים מתאבדים ולקרוא לחיסולה של מדינת ישראל, והתוצאה אחת היא: מפגעים בודדים אשר מושפעים מדברי הבלע ויוצאים מביתם כדי להרוג יהודים, רק מפני שהם יהודים. זהו מצב בלתי נסבל מבחינתנו, ולמרות הקושי להתמודד עם אדם בודד ומוסת שמחליט לרצוח יהודים, נפעל ביד תקיפה ובדרכים שונות כדי לפגוע בכל מי שמנסה להוציא לפועל פיגועים", קבע יעלון.

יעלון התייחס גם לטרור מהרצועה, ואמר כי "לא נשלים גם עם טפטופי הטרור מרצועת עזה, שם חמאס הוא הריבון, ואנו רואים בו אחראי לכל פרובוקציה נגד אזרחנו וחיילינו".

יעלון הוסיף ושיגר מסר מאיים לארגון החמאס השולט ברצועת עזה, "לא נאפשר את שיבוש החיים בדרום, ונגיב באופן תקיף על פגיעה בריבונות שלנו, בין היתר באמצעותכם ובאמצעות חבריכם. אני ממליץ לחמאס לא לבחון את סבלנותנו, ולהפעיל את מרותו בשטח, שכן אם לא יהיה שקט בישראל, לא יהיה שקט ברצועת עזה".