שר הביטחון: החמאס שינה את הכללים

השר יעלון הגיע לביקור תנחומים בבית משפחתו של סלאח אבו לטייף. "זו הפעם הראשונה שצלף מעזה יורה על עובדים מהצד השני".

חזקי ברוך , כ"ג בטבת תשע"ד

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, הגיע לפני שעה קלה לביקור תנחומים בבית משפחתו של סלאח אבו לטייף ברהט שבנגב, שנרצח שלשום מירי מחבל בגבול רצועת עזה.

במהלך הביקור שוחחו בני המשפחה עם שר הביטחון על התקרית והתעדכנו בפרטי התחקיר הראשוני.

"באתי לנחם את המשפחה ואנשי רהט על האבידה הכבדה. אנחנו מצטערים וכואבים", אמר יעלון. "לא הכרתי את סלאח באופן אישי אבל שמעתי איזה עובד נאמן היה ומה הספיק לעשות בחייו. אם נגרמה איזושהי עוגמת נפש בשלבים שאחרי מותו של סלאח אנחנו מצטערים על זה. נראה מה קרה כדי ללמוד ולהפיק לקחים.

"זו הפעם הראשונה שצלף מעזה יורה על עובדים מהצד השני של הגדר", סיפר שר הביטחון למשפחה האבלה. "חשבנו שיש כללי משחק שלא יורים על אזרחים שעובדים ליד הגדר. עד עכשיו לא ירו על אזרחים, ואנחנו נצטרך לשקול מה עושים כעת אם מישהו שינה את הכללים".

יעלון הדגיש כי ארגון החמאס אחראי לירי. "יצאנו מרצועת עזה ואף אחד לא התכוון לירות לשם. אבל לצערי משם יורים. אנחנו מצפים שהחמאס ימנע את הירי הזה. מבחינתנו זה בלתי נסבל ובגלל זה אנחנו מגיבים. אבל קודם כל באתי להביע את תנחומיי מעומק הלב, ושלא תדעו עוד צער".

מוקדם יותר ביקר ברהט ח''כ ראובן ריבלין, שמתח ביקורת על היעדרות נציגי הממשלה מהלוויתו של אבו לטיף. "למגינת לבי לעיתים ישנה התייחסות שונה לאזרחי ישראל שאינם יהודים, אשר נופלים על משמרת המדינה... עלינו לתת תשומת לב לכך ולשנות זאת".