רג'וב נגד נתניהו: "הורג את המדינה הפלסטינית"

בכיר הרשות הפלסטינית מאשים את ראש הממשלה בנימין נתניהו בהכשלת המשא ומתן המדיני ומסרב לגנות את אירועי הטרור האחרונים.

חזקי ברוך , כ"ה בטבת תשע"ד

נתניהו בכנס, הערב
נתניהו בכנס, הערב
פלאש 90

בכיר הרשות הפלסטינית, ג'יבריל רג'וב, מאשים את ראש הממשלה בנימין נתניהו בהכשלת המשא ומתן המדיני.

"נתניהו הורג כל סיכוי למדינה פלסטינית", אמר רג'וב בראיון ל"פגוש את העיתונות" בערוץ 2. הוא סירב לגנות את אירועי הטרור האחרונים וטען כי פניהם של הפלסטינים לא לאלימות. "הצד הפלסטיני לא יוביל שוב לשפיכות דמים", הדגיש.

רג'וב מתח ביקורת על החלטת ראש הממשלה נתניהו להכריז על בניית מאות יחידות דיור ביהודה ושומרון. "מה המשמעות של בניית 1,400 דירות בשטחים הפלסטינים?", תהה. "תבינו באיזה מצב אתם נמצאים. ראש הממשלה שלכם רוצה שתקום פה מדינה אחת עם שתי מערכות שלטוניות. מערכת ללבנים ומערכת לשחורים. תפסיקו לקרוא לנו יהודה ושומרון ותתחילו לקרוא לנו מדינה פלסטינית".

נזכיר כי שר הביטחון משה יעלון אינו מאפשר לרג'וב להיכנס לישראל, בטענה כי הוא מסית באופן קשה נגד מדינת ישראל ואזרחיה.

רג'וב דחה את הטענות של גורמים בישראל, לפיהן יו"ר הרשות אבו מאזן לא מהווה פרטנר לשלום. "יש פה הזדמנות לחתום על הסכם עם אבו מאזן", הדגיש. "אני מקווה ששנת 2014 תהיה שנת סיום הסכסוך ההיסטורי. הצד הפלסטיני לא יוביל את העם הפלסטיני למגרש של שפיכת דמים ואלימות".

באשר למתווה האמריקני לסידורי הביטחון בבקעת הירדן, הביע רג'וב את התנגדותו הנחרצת לנוכחות ישראלית בשטח. "בשביל מה להישאר בבקעת הירדן? אנחנו שכנים או אויבים? אם אנחנו שכנים נעשה סידורי ביטחון ביחד עם האמריקנים והירדנים. אין מקום לצד הישראלי להישאר שם. בקעת הירדן היא בכלל פרויקט חקלאי ואין קשר לביטחון שם".