מלווה מלכה בבית הרב קוק - וידאו

מסורת מלווה המלכה בבית הרב קוק חודשה אמש בנוכחות רבנים ואנשי ציבור. ברקע עלתה הקריאה "חייבים רב לירושלים, תנו לנו רב".

חזקי ברוך , כ"ו בטבת תשע"ד

מלווה מלכה בבית הרב
מלווה מלכה בבית הרב
חזקי עזרא

"מלווה המלכה" המסורתי התקיים אמש (מוצאי שבת) בבית הרב קוק במרכז ירושלים.

באירוע השתתפו הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, המועמד לרב העיר ירושלים הרב אריה שטרן,  סגן ראש ישיבת שעלבים הרב אריה הנדלר, סגן שר הדתות ח"כ הרב אלי בן דהן, המשנה לראש העיר דב קלמנוביץ', ומנהל בית הרב, הרב אברהם טייץ.

יו"ר בית הרב קוק, הרב יוחנן פריד, אמר במהלך הערב לערוץ 7, "אחת לחודש בשבת מברכין נקיים כאן מלווה מלכה שהיא המשך למסורת של הרב קוק. החודש 'המלווה מלכה' בסימן של תורת ארץ ישראל. אנחנו מקווים שתורת ארץ ישראל תנחה את הרב הראשי לישראל הנוכחי".

פריד הוסיף, "אחרים שהיו כאן ב'מלווה המלכה' עם הרב קוק כתבו וסיפרו, איך הרב עצמו כתב בספריו רק את דברי התורה שאמר כאן במהלך מלווה המלכה, והיום בערב הזה אנחנו משתמשים ולומדים מתורתו יחד עם שירה וניגונים של תורת ארץ ישראל".

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו אמר, "בשנייה שנכנסתי לבית הרב קוק העין נתפסה בתמונה שבה רואים את הרב קוק נותן דרשה, מדובר בענק עולם שעמד על הבמה הזאת ואני עומד בתחתיתה ואנחנו רק מנסים לאחוז בשיפולי גלימתו".

סגן שר הדתות, ח"כ הרב אלי בן דהן אמר, כי "כתלמיד ישיבת מרכז הרב מאוד מרגש להיות שותף בערב כזה בו ממשיכים את המסורת של הרב קוק. חוץ מללמוד את תורתו חשוב לא פחות להמשיך את מנהגיו והערב הזה הוא המשך ישיר של דרכו של הרב קוק".

במהלך הערב פנה דב קלמנוביץ' לרב הראשי ולסגן שר הדתות על מנת שיפעלו למנות בזמן הקרוב רב לעיר ירושלים. "אנחנו כבר עשור ללא רב עיר", אמר קלמנוביץ',"חייבים רב לעיר ירושלים, תנו לנו רב".טוען....