עתירה נגד שחרור המחבלים מירושלים

ארגון נפגעי הטרור אלמגור עתר לבג"ץ נגד שחרור ששת המחבלים תושבי מזרח ירושלים במסגרת השלב השלישי של שחרור המחבלים.

חזקי ברוך , כ"ז בטבת תשע"ד

עותרים
עותרים
צילום: חזקי עזרא

ארגון נפגעי הטרור אלמגור הגיש הבוקר (שני) עתירה לבג"ץ נגד החלטת ועדת השרים לשחרר בשלב השלישי של שחרור המחבלים 6 מחבלים שהם תושבי מזרח ירושלים.

עו"ד נפתלי ורצברגר אשר הגיש את העתירה בשם ארגון "אלמגור" אמר עם הגשתה, כי "באנו להגיש עתירה על מנת לזעוק את הזעקה שלא נשמעת".

במקביל הוגשה עתירה על ידי בני המשפחות השכולות נגד ההחלטה לאסור את קיומו של מצעד המטריות השחורות מול בית אחד המחבלים העומדים להשתחרר בעיר העתיקה. 

"יש לנו את זכות לחופש ביטוי. החלטתו של מפקד מחוז ירושלים לא עומדת במבחן בג"ץ", אומרים העותרים אשר דורשים לאפשר להם לקיים את הצעדה כמתוכנן.

אליחי בן ישי, אחיה של רותי פוגל הי"ד, אשר הגיע לבג"ץ בשעת הגשת העתירות, אמר לערוץ 7 כי "אני חש מלא בושה, אין לי מילים. באתי היום כי מחר יכולים לשחרר את רוצחי אחותי וגיסי".

שירות בתי הסוהר פרסם את רשימת האסירים המחבלים המיועדים לשחרור. 26 הרוצחים המיועדים לשחרור רוכזו בכלא "עופר". היום (ב') הם יעברו זיהוי, בדיקות רפואיות ובדיקות של הצלב האדום.

במשוחררים רוצחיהם של החייל בנימין מייסנר בשכם, פרידריך רוזנפלד באריאל, מרדכי רויטמן בחדרה, החייל יורם כהן, שלמה יחיא בקדימה, פרופסור מנחם שטרן בירושלים, יוסף פרחן, יגאל שחף, שרה שרון בחולון, חיים מזרחי ליד בית אל, שי שוקר, יוסף זנדני, יוסי חיון ומוריס אדרי בנתניה, ג'מיל חסון מדליית אל כרמל ומופיד כאנען מירכא.

במשרד המשפטים אומרים כי מחבל שישוב לפעילות טרור וייתפס יישא את העונש שנותר לו, נוסף על העונש שיקבל בשל העברה החדשה.