מקבלים תזכורת על הצורך להיות דרוכים ומוכנים

טקס פרס הרמטכ"ל הוענק היום ליחידות מצטיינות לשנת תשע"ד. הרמטכ"ל אמר כי "אנחנו נדרשים למוכנות, והשכנים שלנו נדרשים לאחריות".

ישי קרוב , כ"ז בטבת תשע"ד

בני גנץ
בני גנץ
דובר צה"ל

טקס פרס הרמטכ"ל הוענק היום (שני) ליחידות מצטיינות לשנת תשע"ד במחנה "רבין" (הקריה).

הטקס התקיים במעמד הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, חברי פורום המטה הכללי וחברי ועדת הפרס. בטקס השתתפו מפקדי וחיילי היחידות המצטיינות.

בטקס הוענקו תעודות הצטיינות ליחידות הזוכות בקטגוריות השונות: גדודים, חטיבות, יחידות המילואים, יחידות ההדרכה, יחידות תומכי הלחימה ויחידות הטכנולוגיה.

היחידות המצטיינות נבחרו על ידי ועדה שמונתה לצורך כך מטעם הרמטכ"ל. הבחירה ביחידות אלה נעשתה על סמך פעילותן במהלך השנה החולפת בתחומים השונים, ביניהם: כשירות ומוכנות אופרטיבית, מוכנות למעבר בין מצבים וזירות, רציפות תפקודית והגנת מחנות, תכנון וטיפול בכוח אדם, תרבות ארגונית, חסכון והתייעלות, ניהול הידע ושילוביות.

כמו כן, בטקס הוענק פרס ראש המטה הכללי לכתיבה צבאית ולפיתוח מיזמים בתחום החינוך.

גנץ אמר כי "מפעם לפעם אנו מקבלים תזכורת מהסביבה שלנו שמזכירה לנו את הצורך להיות דרוכים ומוכנים לכל פעולה שתידרש באשר היא. אנו נדרשים למוכנות, והשכנים שלנו נדרשים לאחריות, כי כל אימת שדברים כאלו יקרו, בסופו של דבר אנו נצטרך לפעול".

רשימת היחידות והקצינים הזוכים:

א. בית הגדודים:

מקום ראשון - גדוד הסיור של חטיבת "גולני", פיקוד הצפון.

מקום שני - גדוד "נצח יהודה" של חטיבת "כפיר", פיקוד המרכז.

מקום שלישי - טייסת "הגמל המעופף", חיל האוויר.

ב. בית החטיבות:

מקום ראשון - חטיבת הצנחנים, פיקוד המרכז .

מקום שני - החטיבה המרחבית "מנשה" , פיקוד המרכז.

מקום שלישי - החטיבה המרחבית הדרומית באוגדת עזה, פיקוד הדרום.

ג. בית המילואים:

מקום ראשון - מחוז דן, פיקוד העורף.

מקום שני - חטיבה "ראש חץ", פיקוד המרכז.

מקום שלישי - חטיבת 2, פיקוד הצפון.

ד. בית יחידות ההדרכה:

מקום ראשון - בסיס ההדרכה של חיל הים.

מקום שני - חוות השומר, אגף כוח האדם.

מקום שלישי - בסיס האימונים של חטיבת הצנחנים, פיקוד המרכז.

ה. בית יחידות תומכי לחימה ומנהלה:

מקום ראשון - גדוד שגב, פיקוד המרכז.

מקום שני - יחידת מודיעין פיקודית, פיקוד הצפון.

מקום שלישי - בסיס מודיעין 8200 בדרום.

מקום שלישי- מרכז שירות רפואי, אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה.

ו. בית יחידות טכנולוגיה:

מקום ראשון - יחידת אופק, חיל האוויר.

מקום שני - חטיבה טכנולוגית , זרוע היבשה.

מקום שלישי - יחידת מערכות מידע, תהליכים ומחשוב , חיל הים.