"להפסיק את הויכוחים על היתר המכירה"

הרב מיכאל מלכיאור, נשיא יוזמת שמיטה ישראלית, משוכנע שכל הציבור יוכל להיות שותף לשמיטה הבאה, "בדיוק הזמן לעצור את המרוץ החומרני"

בני טוקר , א' בשבט תשע"ד

תנועה חדשה. הרב מלכיאור
תנועה חדשה. הרב מלכיאור
פלאש 90

הרב מלכיאור

השר לשעבר הרב מיכאל מלכיאור, נשיא יוזמת שמיטה ישראלית, מקווה שהפעם לא נהיה עדים למלחמות בין חרדים לדתיים על היתר המכירה ונהפוך את השנה הבאה לשנה מיוחדת יותר.

"השמיטה הייתה עד כה נחלת חלק קטן מהאוכלוסייה, רוב האוכלוסייה לא יודעים מה זה. אבל יש בשנה הבאה אפשרות אדירה להשפיע על החיים שלנו בארץ. יצרנו קשר עם הרבה רבנים, אנשי עסקים וארגונים, וגיבשנו תכניות שיחברו את שנת השמיטה לכלל האוכלוסייה", אומר הרב מלכיאור.

לדבריו בין השאר יהיה ניסיון לבצע שמיטת כספים ולשקם משפחות עם חובות, "ישבנו יחד עם מנכ"לים של כמה בנקים וחברות הייטק, יש הרבה רעיונות כולל תכניות מעשיות לשמיטת כספים, לעזור למשפחות קשיי יום שחייבים לבנקים, כך שהם יקבלו ליווי דרך ארגונים כמו פעמונים, והבנקים מצידם יוותרו להם על הריבית. יהיו מקומות עבודה שיאפשרו לעובדים לקחת חופש וללמוד תורה, כך שיהיה יותר זמן להקדיש לעניינים רוחניים ולמשפחה".

הרב מלכיאור סבור ששנת השמיטה היא בדיוק הזמן לעצור את המרוץ אחרי החומר, "פעם בשבע שנים, מותר לנו לעשות סדרי עדיפויות, להפסיק את הריצה אחרי החומר ולחזור לסוג של גן עדן. להבין שבסופו של דבר כולנו תושבים ארעים עלי אדמות, אז בוא נעצור לרגע ונראה איך מתחברים לחיי הרוח ולערכים, למשפחה וללימוד, אלה דברים שמדברים גם לציבור החילוני. בואו נתעלה מעל כל הוויכוחים על היתר מכירה ונעשה משהו משותף לכולם ונחזיר עטרה ליושנה".