בניו של שרון, עומרי וגלעד, צמודים למיטתו

שני בניו של ראש הממשלה לשעבר לא עוזבים את מיטת אביהם. מצבו מוסיף להיות קשה.

יוני קמפינסקי , א' בשבט תשע"ד

אריאל שרון
אריאל שרון
צילום: פלאש 90

בניו של אריאל שרון, עומרי וגלעד, לא עוזבים את מיטת אביהם - ראש הממשלה לשעבר שמצבו הידרדר בימים האחרונים.

"גלעד לא מש ממיטתו כבר ימים ועמרי בא והולך תכופות", סיפר גורם בכיר בבית החולים שיבא, בו נמצא אריאל שרון בשנים האחרונות. לדברי הגורם, בני המשפחה מאפשרים לרופאים לטפל באביהם באופן מלא. "המשפחה לא החליטה לנתק אותו ממכשירים, אנחנו לא מגדירים אותו רפואית כצמח, הוא בהכרה מינימלית", אמר.

בשיחה עם ערוץ 2 ציין הגורם הבכיר בבית החולים כי לא השתנה דבר בצורת הטיפול של הצוות הרפואי. "בכל מקום שאנחנו צריכים להתערב - אנחנו מתערבים", הסביר, "אם יורד לחץ הדם, אנחנו מייצבים אותו".                          

מנהל בית החולים שיבא, פרופ' זאב רוטשטיין, מסר מוקדם יותר היום דיווח לעיתונאים על מצבו של ראש הממשלה שרון. "אנחנו עדים כבר לעליות ומורדות בחודשיים וחצי האחרונים אבל הוא חזר חזרה והתייצב", סיפר רוטשטיין, "למרות זאת ביומיים האחרונים אנחנו צופים בירידה הדרגתית בתפקוד של מספר אברים קריטיים".

פרופ' רוטשטיין הבהיר, כי "אנחנו מגדירים את מצבו כמצב קריטי כאשר בהחלט צפויה סכנה לחייו. הרקע לכך הוא גילו, מצבו הרפואי כבר תקופה ארוכה ומחלות הרקע", ציין רוטשטיין והבהיר כי קיימת "ירידה בתפקוד של אברים שהם חיוניים לחייו".

רוטשטיין סירב להעריך כמה זמן נותר לשרון לחיות, "התחושה של כולם היא שההתדרדרות הזאת היא התדרדרות רצינית מאוד אבל אנחנו לא יכולים לומר שום דבר ולא יכולים לקצוב את ימיו. מאוד קשה להתנבא".