חולדאי מזהיר: "עוד נראה אלימות ברחובות"

ראש עיריית תל אביב קורא לממשלה לקבוע מדיניות ברורה באשר למסתננים שהציפו את העיר. יו"ר הקואליציה: זו פצצת זמן, להשיב אותם לארצם.

יוני קמפינסקי , ד' בשבט תשע"ד

הפגגנת המסתננים בכיכר רבין
הפגגנת המסתננים בכיכר רבין
צילום: פלאש 90

ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, התייחס הערב (ראשון) למאבקם של עשרות אלפי המסתננים מאפריקה שהתייצבו היום בכיכר רבין וקראו לממשלה לאפשר להם להישאר בישראל ולעבוד כחוק. 

"ההפגנה היום היא רק תחילתו של תהליך שרק יסלים ולדאבוני עוד נראה אלימות ברחובות", הזהיר ראש העיר ומתח ביקורת על הממשלה שמתעלמת לטענתו ממצוקת המסתננים וממצוקתם של תושבי תל אביב הסובלים מהם.

חולדאי הדגיש כי יש לקבוע מדיניות ממשלתית ברורה באשר למסתננים שהציפו את ישראל בכלל ואת תל אביב בפרט, "תוך הקצאת תקציבים ומשאבים לטיפול במכלול הבעיות של מדיניות ההגירה, חינוך, רווחה, ביטחון אישי ותעסוקה. חוסר העקביות וההחלטות המתקבלות רק מבלבלות את כולנו וחבל", הוסיף.

בכיכר רבין בתל אביב הפגינו בצהריים אלפי מסתננים מאפריקה במחאה על מדיניות ההרתעה שמנהיגים ברשות האוכלוסין וההגירה נגדם. במסגרת המדיניות נכלאים מאות מסתננים במתקן חולות שבנגב.

המפגינים צעדו מגינת לוינסקי לכיכר רבין כשהם קוראים "Freedom yes, Prison no" - כן לחופש ולא לכלא. הבוקר פתחו המסתננים בשביתה בת שלושה ימים במחאה על מדיניות הממשלה. "לא מקבלים אותנו טוב", אמר אחד המפגינים, "לא ביקשנו שישראל תהיה המדינה שלנו - רק ביקשנו חופש".

יו"ר הקואליציה, ח''כ יריב לוין (הליכוד ביתנו) תקף הערב את שביתת המסתננים, הדורשים בין השאר לקבל "סל קליטה" ולהיחשב כפליטים. "המצב הנוכחי ממחיש שמדובר בפצצת זמן שהדרך היחידה לנטרל אותה היא באמצעות השבתם המהירה של המסתננים לארצם".

"למרות ההתרגשות הגדולה מההפגנה", אמרה ח"כ שולי מועלם (הבית היהודי), "מדינת ישראל צריכה להמשיך את התהליך שהחל שר הפנים הקודם אלי ישי ושר הפנים הנוכחי גדעון סער. לדבריה, "הבעיה היא לא באחוז הקטן של הפליטים הנרדפים בהם צריך לטפל, הנושא העומד על הפרק הוא מהגרי עבודה שנוכחותם זו הדרך לאובדן הזהות היהודית במדינת ישראל".

ח''כ מועלם הציעה להקטין עד כמה שאפשר את מהגרי העבודה במדינת ישראל "ולמנוע כניסה של מהגרי עבודה נוספים, להחזיר את הפליטים למדינת המקור ולשכנע כמה שיותר מעסיקים לשכור ישראלים ולא עובדים זרים".טוען....טוען....