בני ברק: עם הפנים לבעלי המוגבלויות

נערות מוגבלות מועסקות בבית החולים מעייני הישועה, במטבחים מוסדיים, בגני ילדים ובמעונות יום ועוד. מנכ"ל מפעל הפיס: זו עבודת קודש.

חיים לב , ה' בשבט תשע"ד

שלוש מהחנויות בבני ברק
שלוש מהחנויות בבני ברק
ש. כהן. ערוץ 7

חניכות מערך התעסוקה של 'אוהל שרה' קיבלו אתמול את פניו של מנכ"ל מפעל הפיס, אלי דדון, בביקורו במערך המעסיק חניכות בעלות פיגור קל בבני ברק.

ביקורו של מנכ"ל מפעל הפיס נפתח בבנין בו שוכן מע"ש 'לב רבקה', אחד משלושת מרכזי היום לבוגרים של אהל שרה. המע"ש, משמש כמסגרת יומית תעסוקתית קבועה עבור החניכות בו משולבים פעילויות תעסוקה מגוונים, קו ייצור של מוצרי אמנות ומוצרים לשמחות בהתאמה אישית, הווי חברתי ופעילויות העשרה. כל הפעילות מתקיימת בסביבה תומכת ומקצועית.

בין היתר מועסקות הנערות בבית החולים מעייני הישועה, במטבחים מוסדיים, בגני ילדים ובמעונות יום ועוד.

מנכ"ל מפעל הפיס ביקש לבחון מקרוב את הפעילות התעסוקתית במסגרת מסגרות היום, ושמע מהחניכות את חויותיהן מהפעילות המשולבת בקהילה המאפשרת להן לחיות בחברת השווים.

קרוב ל-30 שנה פועלות מסגרות התעסוקה במבנים זמניים. ב'אוהל שרה' מצויים עתה בעיצומו של תהליך הבניה של 'כישורית' המיועד לאוכלוסיות ברמות התפקוד הנמוכות יותר. עם אכלוס הבנין תתאפשר הרחבת הפעילות וקליטתן של חניכות חדשות הממתינות לסיום הבניה. המבנה מיועד לשרת כ־ 150 חניכות.

לאות הוקרה על ידידותו העניקו החניכות למנכ"ל מפעל הפיס שי צנוע, תמונת פסיפס מרהיבה מעשה ידיהן, כהוקרה על פעילותו רבת השנים של אלי דדון למען אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים בעבר וגם בהווה.

משם המשיך דדון לסיור באתר הבניה ברח' צפת ועקב מקרוב אחר ההתקדמות וקצב הבניה המואץ, בסיומו נערכה פגישת עבודה עם ראשי הנהלת 'אוהל שרה' במטרה לשמוע על הבעיות והמצוקות בהם הם נתקלים.

מנכ"ל מפעל הפיס אלי דדון שהתרגש מן הסיור אמר בסיומו, "מפעל הפיס רואה חשיבות גדולה בצורך להיות מעורה ושותף בנושאי רווחה וחינוך. אין ספק שזו עבודת קודש לעסוק בחינוך בכלל ובחינוך מיוחד בפרט. אפעל להעמיק את שיתוף הפעולה עם אהל שרה ולסייע להם בפעילותם החשובה".

מנהלת 'אוהל שרה' הגב' וינברג, אמרה "אנו מודים למנכ"ל מפעל הפיס ושמחים על ההזדמנות שניתנה לנו לכבד אותנו בביקורו ולהציג מקרוב את הפרויקט שיהיה חלוץ בעיר ברמת התכנון והמפרט הטכני שלו. אנו בטוחים כי ביקור זה יניב שיתופי פעולה עתידיים לטובת חניכי אהל שרה בפרט ואנשים עם צרכים מיוחדים בכלל".