"המצב נהיה גרוע מיום ליום"

קצב ליבו של אריאל שרון ולחץ הדם נשארו במצב טוב יחסית במהלך היממה האחרונה, אולם בתפקוד יתר המערכות נמשכת הירידה ההדרגתית.

שלמה פיוטרקובסקי , ה' בשבט תשע"ד

אריאל שרון
אריאל שרון
צילום: פלאש 90

פרופ' זאב רוטשטיין, מנהל בית החולים שיבא, ציין במסגרת העדכון היומי על מצבו של ראש הממשלה אריאל שרון, כי הירידה ההדרגתית במצב אבריו נמשכת.

"אתמול דיווחתי שמצב ליבו של אריאל שרון התייצב, קצב פעימות הלב ולחץ הדם נשמר, המצב הזה נמשך כל הלילה וגם היום", ציין רוטשטיין, "במקביל דיווחתי אתמול על ירידה בתפקוד אברים חיוניים לחיים והיא נמשכת".

רוטשטיין הסביר, כי "המגמה הזו קיימת היום אך בקצב הדרגתי. הייתי מציין בצורה יותר מדוייקת, כי למרות ההתייצבות בנושא הלב לא ראינו התייצבות באברים האחרים".

רוטשטיין הבהיר, כי האופק איננו אופטימי, "אני לא איש בשורות כל כך גדול היום מבחינת מצבו. לדעתי סכנת החיים לא ירדה ואולי אפילו עלתה".

"אנו לא נמצאים באיזו ישורת שצפויה ממנה איזו הבראה, המצב נהיה יותר גרוע מיום ליום, לא משעה לשעה אבל בהחלט מיום ליום", ציין רוטשטיין.

בנוגע לסביבה העוטפת את שרון סיפר רוטשטיין, כי "אנו ממשיכים הלאה לעטוף אותו בעטיפה מאוד לבבית מבחינת הצוות עצמו, מבחינת הבנים שנמצאים שם כל הזמן. הרבה מאוד אנשים באים לבקר את המשפחה".