היתרונות בשביתת הרופאים: אל תרוצו לרופאים

ד"ר אילנה צור מומחית ברפואה הוליסטית, רואה את היתרונות בשביתה, "לגוף יש מנגנוני ריפוי נהדרים".

בני טוקר , י"ג באדר תשע"ד

הדסה עין כרם
הדסה עין כרם
אבי שמשי

ד"ר אילנה צור, מומחית ברפואה הוליסטית, אומרת בפינתה השבועית בערוץ 7, כי המשבר בהדסה אולי צריך דווקא להביא אותנו למקום חדש בהסתכלות שלנו על עולם הרפואה.

"שביתת רופאים היא צרה אך גם הזדמנות להתחיל לחשוב האם אפשר לדאוג לבריאות גם ללא תמיכה של המון תרופות, ותורות מיותרים בכל מיני מחלקות, ולפעמים גם ניתוחים מיותרים".

לדבריה המנגנונים שהקב"ה יצר בגופנו, יודעים לפתור בעיות וצריך פשוט קצת סבלנות, "ממרומי שנותיי וניסיוני ושבעת הספרים שכתבתי, אומר שהאדם יכול להיות אחראי לבריאותו ולדעת להשלים עם מגבלותיו. בריאות בגישה הוליסטית אומרת שהאדם בנוי גוף נפש ורוח בהרכבים משתנים, לפעמים לרוח עוצמה, לפעמים לנפש ולעולם הרגשות עוצמה מוגברת, אך תמיד משולב גם הגוף".

ד"ר צור סבורה שהמחלות סופם להעלם, אם רק ניתן לגוף את ההזדמנות, "כל המחלות או הצרות שאנחנו חשים בהם רובם הם בני חלוף, מדובר בתהליכים, ולכל תהליך גם הגיון משלו. יש שלבי תהליך שמתעצמים וגם שלבי תהליך שמתמתנים לכן צריך לפעמים זמן כדי להבין באיזה שלב התהליך הזה של הכאבים ושל החום נמצאים. ועובדה שלפעמים מה שכואב בלילה פחות כואב ביום כי עסוקים יותר, התהליכים לא מחמירים ולא צריך לרוץ מיד לרופא".

צור מסבירה כי החושים בגופנו מעבירים מידע והגוף יודע לתקן את הסטיות בזמן הנכון, "בכל מילימטר בגופנו ישנם חושים, 15 מיני חושים שתפקידם לזהות כל שינוי לרעה. אם יותר מדיי חם או יותר מדיי קר, מגע לא נעים, חוסר בחמצן, עודף בסוכר או מחסור, כל סטייה מהתקן מזוהה על ידי החושים ותפקיד החוש לזהות. הזיהוי מועבר למוחות שלנו, למרכזי פענוח של האינפורמציה והמידע.

המידע הזה האינפורמציה עוברת פענוח שמייד מועברים למרכזים שמתכננים תיקון במוח הגדול ובמוח הקטן בגזע המוח ובחוט השדרה, שם יש תכנון התיקון והתכנון מתבצע על ידי מערכת דם לימפה שתן תנועה בלוטות ועוד".