טורניר כדורגל לזכרו של הרב מאיר חי הי"ד

הקבוצה הזוכה העניקה את הגביע לאלמנתו של הרב חי ולילדיו שהגיעו לצפות בטורניר. "החיבור בין כדורגל לזכרו של רב - טבעי לחלוטין".

עדו בן פורת , ו' בשבט תשע"ד

טורניר הכדורגל, אמש
טורניר הכדורגל, אמש
ליגות השומרון

טורניר כדורגל לזכרו של הרב מאיר חי הי"ד נערך אמש (שני) בשבי שומרון. נבחרת הכדורגל של היישוב חיננית זכתה במקום הראשון.

הרב חי נרצח לפני כחמש שנים בדרכו הביתה מלימוד תורה לילדים. הוא הותיר אחריו אישה ושבעה ילדים.

שחקני הקבוצה הזוכה העניקו את הגביע לאלישבע חי אפרתי, אלמנתו של הרב חי ולילדיו שהגיעו לצפות בטורניר. רבים משחקני ליגות השומרון בכדורגל הם תלמידיו של הרב חי ששמחו להנציח את זכרו בדרך ספורטיבית.

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, סיפר כי "הרב מאיר חי היה מנהל תלמוד התורה בישוב שבי שומרון ודמות חינוכית מוערכת בהתיישבות כולה. לפני כ 15 שנה הוא יזם יחד עם מאיר ברכיה רכז הספורט האזורי של המועצה טורניר כדורגל שהתקיים שלוש פעמים בשנה עבור תלמידי תלמודי התורה ברחבי השומרון, ובכך ביטא את דרכו המיוחדת בכל הנוגע לקשר שבין הרוח לחומר, בין הלימוד התורני הגבוה לשמירה על תרבות הגוף ועל הרוח הספורטיבית.

"מחלקת הספורט במועצה לקחה על עצמה בעקבות הדברים הללו להנציח את שמו של הרב מאיר חי דווקא מהמקום שהיה הכי חשוב לו, ומקיימת את הטורניר להנצחתו של תושב שעסק כל כולו בעשייה למען האחר", הוסיף מסיקה.

אלישבע חי אפרתי, אלמנתו של הרב חי התרגשה מהמחווה ואמרה כי "זו ממש מסירות נפש של השחקנים להגיע שוב ושוב זו השנה הרביעית, בקור, לטורנירים לזכרו של מאיר, חלקם תלמידים שלו שמגיעים מכל קצוות הארץ.

"יתכן והחיבור בין כדורגל לבין אירוע לזכרו של רב נראה מוזר בעיני אחדים אולם עבור מי שהכיר את מאיר החיבור הזה טבעי לחלוטין", העידה האלמה והוסיפה כי בשבת האחרונה ישבו הילדים והביטו באלבום התמונות ממשחקי הכדורגל של תלמודי התורה אותם ייסד אביהם והודתה כי מדובר בנוסטלגיה עבורם.

היא הביעה זעזוע מכך שהרשות הפלשתינית מקיימת משחקי כדורגל לזכר הרוצחים של בעלה. "יש משהו מאוד חי במשחק כדורגל וזה מה שאנחנו רוצים להנציח במאיר, היה בו הרבה חיים".