"האחראי למעשה המרושע – שר הביטחון"

ח"כ פייגלין תקף את הרס הכרמים באזור שילה, אשר הוביל לאחר מכן לאירוע האלים במהלכו הותקפו 30 יהודים באלימות וכמה מהם נפצעו.

חזקי ברוך , ו' בשבט תשע"ד

אש קודש, הבוקר
אש קודש, הבוקר
אורי פרץ

סגן יו"ר הכנסת, חה"כ פייגלין תקף הערב (שלישי) בחריפות, מעל בימת הכנסת את שר הביטחון משה (בוגי) יעלון בעקבות הרס הכרמים הבוקר באזור שילה שבבנימין.

"אולי לכבוד ט"ו בשבט הקרב פשטו הבוקר עשרות לוחמי משמר הגבול על כרמים גדולים ורבים בעמק שילה, ותוך שימוש במכשיר האומלל המכונה צו שימוש מפריע, מין פטנט מרושע מבית מדרשה של טליה ששון, עקרו את השתילים הללו, שתילים של מתיישבים יהודיים בלב ליבה של ארץ-ישראל, שאינם נטועים על אדמתו הפרטית של איש", אמר פייגלין.

בהמשך הטיל פייגלין את האחריות להרס באופן אישי – על שר הביטחון. "מי שנתן את ההוראה, או ליתר דיוק מי שאחראי לכך שהמעשה המרושע הזה מתחולל, הוא לא אחר מאשר שר הביטחון משה יעלון שזכה בתמיכתם ונישא על כתפי קולותיהם ותמיכתם של רבים מאוהבי ארץ-ישראל".

"נדמה לי שהיום כל אדם שתמך באיש הזה שהגיע לתפקידו בזכות בחירתם של רבים מאוהבי עם ישראל וארץ-ישראל צריך לשאול את עצמו אם אין גם לו יד במעשה", הוסיף פייגלין.

נזכיר כי העימותים שהחלו לאחר הרס הכרמים בין ערביי הכפר ג'לוד ובין התושבים התגלגלו עד מהרה לאירוע אלים, במהלכו התקיפו עשרות ערבים 30 יהודים שהגיעו למקום ופצעו כמה מהם.

אחד היהודים סיפר בשיחה עם ערוץ 7 על האירוע הקשה, "הופתענו מהמון ערבי שהגיח לפתע וחסם אותנו באמצעות טנדרים. הערבים החלו ליידות אבנים לעבר הקבוצה היהודית. תוך שהיא נאלצת להסתתר בתחומי הכפר הערבי", סיפר.

"התקשרו לצבא והזעקנו אותו כי חשנו סכנת חיים של ממש. הערבים אילצו אותנו למצוא מסתור בפאתי הכפר הערבי. אז הם קיבצו אותנו למקום אחד, קשרו לנו את הידיים ואת הרגליים והיכו אותנו באכזריות", הוא סיפר.

לדבריו, הוא עצמו איבד את ההכרה באחת התקיפות. הוא ציין כי כוחות צה"ל שהגיעו למקום הפנו אצבע מאשימה דווקא לקבוצה היהודית בטענה כי הובילה לתקרית החמורה.

"באתם לעשות תג מחיר, עכשיו תחטפו", כך הוא טוען שאחד הקצינים אמר לקבוצה. כאמור הכוחות חילצו את הקבוצה בשלום.