"לצוררת שולמית אלוני נתנו ד"ר כבוד"

בעקבות העצומה הקוראת לאוניברסיטת חיפה לחזור בה ולהעניק תואר כבוד לפרופ' אומן, קורא ד"ר בוקעי לפיטורי יו"ר הוועד עמי איילון.

בני טוקר , ז' בשבט תשע"ד

עמי אילון
עמי אילון
פלאש 90

165 מרצים חתמו בשבוע שעבר על עצומה הקוראת לנשיא אוניברסיטת חיפה, עמוס שפירא, להעניק לפרופ' ישראל אומן תואר ד"ר לשם כבוד.

בעצומה נכתב כי "אנו תמימי דעים כי פרשת פסילת פרופ' אומן כמועמד לתואר ד"ר כבוד מטעם האוניברסיטה הינה מביכה, וגרמה נזק עצום לתדמיתה של האוניברסיטה ולמעמדה הציבורי... אנו סבורים שהוועד המנהל של אוניברסיטת חיפה חרג מסמכותו כאשר מצא לנכון לנמק את הפסילה ולהצדיקה בדיעבד בדעותיו הפוליטיות של פרופ' ישראל אומן".

המזרחן ד"ר דוד בוקעי, קורא ליו"ר הוועד המנהל עמי איילון להתפטר מתפקידו. "אני מתבייש שאישיות דגולה כמו פרופ' אומן, שזה כבוד לאוניברסיטה להעניק לו ד"ר כבוד, לא מקבל תואר בגלל נימוקים מגעילים, כאשר לשולמית אלוני שהייתה צוררת ישראל נתנו ד"ר כבוד".

לדבריו, לא מספיק לחתום על עצומה, "הייתה צריכה להיות התקוממות של כל המרצים, לדעתי העצומה צריכה לקרוא ליו"ר הוועד המנהל שהוביל את התהליך להתפטר, האלוף במיל' עמי איילון שהוביל את הפסילה הזאת צריך להתפטר. הפסילה הזאת מעוררת בחילה ויוצרת בושה".

מאוניברסיטת חיפה נמסר בתגובה כי "המכתב מוכיח יותר מהכול כי אוניברסיטת חיפה היא ארגון שבו יש מגוון דעות".