בי"ח הדסה - כשר למהדרין

שינויים יסודיים שנערכו בשנה האחרונה במטבחי המרכזים הרפואיים של הדסה, מעמידים את כשרות המזון ברמת מהדרין בכל הפרמטרים כולם.

ישי קרוב , ח' בשבט תשע"ד

הדסה עין כרם
הדסה עין כרם
אבי שמשי

מהפכה בכשרות המזון המרכז הרפואי הדסה. מהיום כשרות המטבחים במרכז הרפואי הדסה - בעין כרם ובהר הצופים, הינה ברמת מהדרין.

כחלק מצעדים משמעותיים בהם נוקטת הדסה למען הטבת השירות למטופל, גם השינוי בהכשר נועד לשפר את התחושה, "כי המרכז הרפואי קשוב לצרכיו של כל אדם, מטופל ומבקר" מסבירים במרכז הרפואי.

כחלק מהמהפכה, כל מוצרי המזון המרכיבים את הארוחות השונות בבתי החולים, הינם בהכשרים של בדצי"ם מהודרים, כאשר קיימת אפשרות לקבלת ארוחות המוכנות ממוצרים בהכשר בד"צ העדה החרדית. כל הפירות והירקות הינם לפי כל חומרות המהדרין כך גם הירקות הקפואים למיניהם, ירקות העלים נקיים מחרקים בהכשר מהודר.

הבישול בשני בתי החולים נעשה כבישול ישראל לדעת מרן, כך שכל האוכלים יכולים לסעוד בו ללא חשש.

הבשרים המוגשים, חלק בית יוסף ושאר מוצרי הבשר בהכשר מהדרין, כאשר יש אפשרות לקבלת מוצרי בשר בהכשר בד"ץ העדה החרדית. גם המנות הצמחוניות הינן ממוצרים בהכשר בעלזא או בד"צ העדה החרדית.

מוצרי החלב המוגשים בבתי החולים הינם תוצרת תנובה בהכשר העדה החרדית וועדת המהדרין. הלחם הינו בהכשר בד"ץ העדה החרדית.

במחלקות היולדות כל מוצרי העוף המוגשים הינם בהכשר בד"צ העדה החרדית. למטבחים הוכנסו מתקנים המאפשרים שמירת שבת כהילכתה לפי כל החומרות כולן, כולל שימוש בדודי קיטור ולא רק בחמום החשמלי.

מערכות אלקטרוניות של מכשירי הכנת האוכל ושטיפת הכלים במטבחים עברו בדיקה הלכתית מדוקדקת על מנת להתאימן לתפקוד בשבתות וימים טובים, כך גם המערכות שנבנו במגדל האשפוז ע"ש דויסון שהינן מערכות מתקדמות ומשכוללות שתוכננו עפ"י כללי ההלכה בצורה מדוקדקת.

ברחבי בתי החולים קיימים מתקני מים חמים מותאמים לשבת הנבדקים מדי שבוע לרווחת המטופלים ובני משפחותיהם.

"מטרתו של מהלך זה היא לתת אפשרות לכל הבאים בשערי המרכז הרפואי הדסה לקבל את הסביבה הכשרותית לה הם רגילים מביתם שלהם", מסביר רב המרכזים הרפואיים הדסה, הרב משה קליין את השינוי, "על מנת שהמשפחות לא יצטרכו לטרוח והמטופלים יוכלו להפנות את עיקר כוחותיהם לטיפול עצמו ולהבראה".

"אפשר ליצור כשרות מהודרת בדרכים נאותות שאינן מקפדות את טעם האוכל, המגוון שלו והיכולת של השפים לעשות במלאכה כרצונם".