מנחם לנדאו: לחבר'ה האלה אין אלוקים

בכיר השב"כ לשעבר קורא להנהגה ביו"ש להוקיע את המשתתפים בעימות בקוסרא. "הם עלולים להצית כאן תבערה".

בני טוקר , ח' בשבט תשע"ד

נוער הגבעות נגד השופט סולברג
נוער הגבעות נגד השופט סולברג
צילום: פלאש 90

בכיר השב"כ לשעבר, מנחם לנדאו, קורא להנהגות היישובים לטפל בכל אותם פרובוקטורים, כלשונו, היוצאים לפעולות נגד ערבים.

"כל הנושא הזה של תג מחיר והפגנת נוכחות, זה לא מתאים לנו, זו לא צורת עבודה. החבר'ה האלה לדעתי הם פורעי חוק שלא חושבים, ומה שמעניין אותם זה רק לעשות מהומות, הם לא משיגים שום דבר, מלבד זה שהם מפנים את הפוקוס לכיוון שלהם ושל המתנחלים. הם גורמים נזק אדיר לכל המתנחלים שרובם בסדר", טוען לנדאו.

לדבריו, אסור להיתמם ולומר שהבחורים שהגיעו לכפר קוסרא - יצאו לטייל. "עם כל הכבוד מדובר כאן בחבר'ה מוכרים וידועים, מי ששמע וראה אותם בטלוויזיה, זו תמימות לחשוב שהיה כאן טיול, הם יצאו לעשות מהומות. במקרה הזה הם יצאו בשן ועין, אבל יצאו בחסד.

"תאר לעצמך שמישהו היה נהרג, או אולי שניים, זה היה מוביל לנקמה, ונקמה על הנקמה וכל השטח היה בוער ותוסס, וכל זה בשביל כלום. גם האינתיפאדות הקודמות נפתחו בגלל איזה טריגר. הגיע הזמן שמישהו יודה בכך ויפסיק להציג אותם כחבר'ה תמימים, יש לכל אחד מהם תיק שרצים", דברי לנדאו.

בראיון לערוץ 7 מציע לנדאו כיצד לטפל בתופעה. "צריכים להתחיל לשתף פעולה עם כוחות הביטחון, כשאותם חבר'ה יוצאים לפעילות של 'תג מחיר' הרי מישהו רואה שהם יוצאים, השומר של היישוב, ההורים, המדריך, המורה, הם יוצאים בשעות מוזרות, אז תדווחו, אפשר לשתף פעולה להודיע למי שצריך לדעת ולעקור את הנגע הזה שלא עושה טוב לאף אחד.

"לצערי החבר'ה האלה לא ילמדו לקח וינסו לנקום, ותבוא נקמה ונקמה על נקמה, לחבר'ה האלה אין אלוקים, אין רבנים אין להם כלום", הוא מדגיש.

לנדאו אומר כי הגיע הזמן שהמדינה תחמיר בעונשם של מבצעי 'תג מחיר', "מתייחסים אליהם בסלחנות, פה גרפיטי, שם גרפיטי. צווי הרחקה זו בדיחה שיעשו צווים מנהליים. ואני מציע בכלל לכולנו להבין שגופי הביטחון, המשטרה והשב"כ הם לא עוכרי ישראל והחבר'ה האלה הם לא תינוקות של בית רבן, אלא פורעי חוק, ומדינת ישראל מבזבזת כספים על התעסקות עם השטויות שלהם".