"תמונה של לילי גרמה לו להזיל דמעה"

מרינה ליפשיץ, שטיפלה בראש הממשלה לשעבר במשך כמעט שמונה השנים האחרונות, מאז לקה בשבץ המוחי ואושפז, סיפרה על התקופה.

ניר הר זהב , י' בשבט תשע"ד

לילי ואריאל שרון ז"ל
לילי ואריאל שרון ז"ל
פלאש 90

מרינה ליפשיץ, שטיפלה בראש הממשלה לשעבר במשך כמעט שמונה השנים האחרונות סיפרה על השנים האחרונות בצילו של אריאל שרון.

"התחושות בהחלט קשות. ליוויתי אותו שבע וחצי שנים ולצערי לא הכרתי אותו כראש הממשלה אלא כחולה", סיפרה ליפשיץ. "הוא היה גיבור לפני זה וגם עכשיו. כולנו היינו מעודכנים איך שהוא נלחם גם בשעות האחרונות".

"עברו המון שנים של אישפוז. היו יומים יותר טובים ופחות טובים. בשנים הראשונות כן הצלחנו לסירוגין לתקשר איתו ולגרום לו לבצע תגובות. בשנים האחרונות היה יותר תקשורת של מילוי פקודות על ידי לחיצת יד והרמת גבות".

"כשאתה נכנס כל בוקר לחדר אתה מכיר את כל התגובות שלו ומתי הוא מסתכל ומבין. אחד הדברים שעוררו אותו היו תמונות של בני משפחה. הראתי לו תמונה של לילי ואז ראיתי דמעה יורדת לו מהעין" היא סיפרה בהתרגשות.

"אני כאחות עובדת כאן 22 שנה. כולנו יודעים כמה קשה ללוות בן משפחה תקופה ארוכה. בדרך כלל כלל רואים שהביקורים יורדים אבל מה שאיפיין את משפחת שרון הוא שהם הגיעו כל השנה, משמרת בוקר ומשמרת ערב", היא סיפרה.

"לא היה יום שלא ישבו איתו, ראו טלוויזיה וקראו עיתונים. לא יצא לי לפגוש משפחה שתמכה ונלחמה איתו ככה. הם היו עם המון תקווה שהמצב ישתפר", היא הוסיפה.

לגבי הטיפול הרפואי והיחס המועדף לשרון אם בכלל, סיפרה ליפשיץ כי שרון קיבל יחס טוב, כזה שמקבל כל מטופל. "טיפול רפואי כזה קיבל כל חולה. כשמדברים על ראש הממשלה לעבר יש דברים יותר מרגשים אבל זה לא השפיע על הטיפול", היא סיפרה.

"היו לא מעט משברים רפואיים קשים. התמודדנו בהצלחה עם כל אחד מהם הייתה בחדר אווירה של מלחמה. זה קיים אצל כל מטופל אבל כאן הרגשנו אמונה גדולה של בני המשפחה וזה השפיע על כל הצוות המטפל".