רגשות מעורבים כלפי שרון

איש גוש אמונים, בני קצובר, שהכיר את אריאל שרון מקרוב, מספר על האיש שבנה והחריב, "ההתנתקות באה אחר פטירת לילי שהיתה מצפן עבורו".

ישי קרוב , י' בשבט תשע"ד

קצובר.
קצובר.
יח"צ

יו"ר ועד מתיישבי השומרון, בני קצובר, סיפר הערב (מוצאי שבת) על הרגשות כלפי אריאל שרון ז"ל.

קצובר הקים יחד עם הרב מנחם פליקס את גרעין אלון מורה, הגרעין הראשון להקמת יישוב יהודי בשומרון.

בשיחה עם ערוץ 7 סיפר קצובר כי שרון עלה עם גרעין אלון מורה לגבעות השומרון ואמר להם 'באצבע מאיימת', כהגדרתו, כי בכל זמן שהם צריכים משהו שיפנו אליו.

"באופן אישי אני חש היום כנפש חצויה. עברנו איתו כברת דרך ארוכה ומרתקת במערכה על ההתיישבות בשומרון. פגשנו אדם משכמו ומעלה הן באישיותו הן בכישרונתיו והן במנהיגותו. מנגד, הפצע של מהלך ההתנתקות ממשיך לדמם הן במימד האישי כלפי המגורשים והן במיימד האמוני ומכאן הנפש החצויה כלפי אישיותו במאזן הכולל.

קצובר ציין כי לא אחת שרון אמר להם שהם לא סומכים עליו. הוא צדק, משחזר קצובר, ביחסים איתו היינו עם יד על הדופק מאחר שהוא היה שחקן שחמט מעולה ופעל לפי מה שראה שיהיה יותר טוב עבורו ולא מתוך אידיאלים.

הוא הזכיר כי שרון ניסה להקים מפלגה יחד עם אנשי שמאל קיצוני כגון יוסי שריד, "רק לילי מנעה בעדו", אמר קצובר ששיבח את לילי שהייתה המצפן עבור אריאל שרון, "את תכנית ההתנתקות עשה שרון לאחר שרעייתו נפטרה והוא השתכנע מאנשי יחסי הציבור שהצמיד אליו, לפיהם רק הידבקות לשמאל תוציא אותו מהחקירות שנפתחו נגדו ומההתנפלות התקשורתית שהייתה נגדו.

קצובר ציין כי שרון היה איש ארץ ישראל שחונך על בנייה, "הוא ציין בפנינו שחונך על בנייה ולא על ערכים. הוא ביקש מאיתנו שנלמד אותו על ערכי העם היהודי, על השורשים".

קצובר שולח מסר לנתניהו כי עליו ללמוד משרון ולראות כמה נזק עשה הגירוש מגוש קטיף, "הוא המנהיג היחיד ששמונה שנים היה בין שמים לארץ ומי יודע אם זה לא היה בגלל ההתנתקות".

ראש הממשלה ה-11 של מדינת ישראל, אריאל שרון, הלך היום (שבת) לעולמו בגיל 85. שרון ייטמן ביום שני, בשעה 14:30 בחוות השיקמים, לצד אשתו המנוחה לילי. קודם לכן, בשעה 10:00, יתקיים טקס אשכבה רשמי במשכן הכנסת, בו יקחו חלק כל חברי סגל א', וכן סגן נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, שר החוץ הרוסי סרגי לברוב, ראש ממשלת בריטניה טוני בלייר ושר הפנים של ספרד.

מחר יוצב הארון החל מהצהריים ברחבת הכנסת, והציבור יוכל להגיע ולהיפרד.