עלייה חדה בהיקף המתגיירים מ"זרע ישראל"

ראש אגף הגיור: הגידול במספר התעודות שהונפקו בבתי הדין האזרחיים המיוחדים לגיור הוא תוצאה של עבודת שטח מסיבית ומאומצת.

נתנאל כ"ץ , י"א בשבט תשע"ד

הרב אלי בן דהן
הרב אלי בן דהן
פלאש 90

אגף הגיור, במשרד לשרותי דת מציג עלייה משמעותית של 33 אחוזים בגיור מאות אלפי עולים ובני משפחותיהם מ"זרע ישראל" בשנת 2013.

הגרים, אשר התערו בחברה הישראלית וחלקם אף, נולדו וגדלו כאן, אינם יהודים על פי ההלכה, מתוכם כ- 80 אלף ילדים מגיל 0 – 18, אשר מתחנכים במערכות החינוך בישראל ומשרתים בצבא, מהווים נדבך חשוב בעיצוב כוחה ודמותה העתידית של מדיה ישראל.

אגף הגיור ועובדיו, פועלים ברחבי הארץ במספר מחוזות : חיפה, תל אביב, קריית גת, ירושלים ובמרכזי קליטה ברחבי ישראל ובצה״ל בכדי לגרום לאותם עולים לעבור את תהליך הגיור.

"הצבנו לעצמנו רף גבוה של מקצוענות, הן ברמה ההלכתית והן ברמה התפעולית ועומדים נכונים לשרת את המבקשים להתגייר במאור פנים וברגישות הראויה. הגידול של 33% במספר התעודות שהונפקו בבתי הדין האזרחיים המיוחדים לגיור הוא תוצאה של עבודת שטח מסיבית ומאומצת", מספר מולי יסלזון ראש אגף הגיור.

מקרב יוצאי אתיופיה נרשם גידול של 25% מחמת האצת קצב העליה בשנת 2012 לקראת סגירת המחנה בגונדר, אתיופיה. מקרב יוצאי שאר מדינות העולם ובני משפחותיהם נרשם גידול של 48%, מחצית ממנו מחמת עליית בני מנשה כ- 300 במספר מהודו במהלך שנת 2013, ומחצית גידול מקרב יוצאי שאר מדינות (רובם יוצאי ברית המועצות לשעבר).

גידול של 21% נרשם במספר התעודות שהונפקו בבתי הדין הצבאיים בשיתוף הרבנות הצבאית.

"דייני האגף ועובדיו יחד עם המשפחות המארחות עושים עבודת קודש מתוך תחושת שליחות אמיתית בכדי להשיב את המתגיירים לחיק היהדות", הוסיף יסלזון.

סגן השר ח"כ הרב אלי בן דהן ציין, כי "גיור הוא משימה לאומית של כולנו, ועלינו לסייע בעד המתגיירים, שמהווים חלק מהנוף הישראלי, להשלים את התהליך במאור פנים. עם העברתו של מערך הגיור למשרד, אנו נפעל להמשיך את העלייה המבורכת במספר המתגיירים ולהמשיך בהפיכת שירותי הדת לידידותיים".

אלחנן גלט, מנכ"ל המשרד לשירותי דת, הוסיף כי "עם השלמת מעבר אגף הגיור למשרד לשרותי דת ממשרד ראש הממשלה שמנו לנגד ענינו את יעדי אגף הגיור כיעד בעל חשיבות עליונה. אני מברך ושמח על העלייה המשמעותית. חשוב להבין שאותם עולים הם חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית וחשוב להשיבם לחיק היהדות ברגישות ובמאור פנים".