קייב: מורה יהודי הותקף באכזריות 

על פי דיווחי התקשורת המקומית, האיש צעק לעזרה אך איש לא בא לעזרתו. רק לאחר דקות ארוכות יצא אחד השכנים והתוקפים נמלטו.

חיים לב , י"ב בשבט תשע"ד

זעם בקהילה היהודית. בית כנסת באוקראינה
זעם בקהילה היהודית. בית כנסת באוקראינה
צילום: פלאש 90

תקיפה על רקע אנטישמי בקייב: מלמד בתלמוד תורה בקייב הותקף באכזריות במוצאי שבת האחרונה על ידי שלושה מקומיים בכל חלקי גופו כשהוא נזקק לטיפול רפואי בבית החולים המקומי.

התקרית החמורה אירעה לאחר שהאברך שב מתפילת מעריב בבית הכנסת המרכזי באזור פודול. ככל הנראה השלושה עקבו אחריו מבית הכנסת עד לבנין שבו הוא מתגורר ובפתח הבנין תקפו אותו באכזריות במשך דקות ארוכות.

על פי דיווחי התקשורת המקומית, האיש צעק לעזרה אך איש לא בא לעזרתו. רק לאחר דקות ארוכות יצא אחד השכנים לבדוק את פשר הצעקות בכניסה והתוקפים נמלטו. האברך פנה לטיפול ולבדיקות בבית החולים.

ראשי הקהילה פנו בדחיפות למשטרה המקומית בבקשה לבדוק את מצלמות האבטחה הפרוסות לאורך הדרך מבית הכנסת לביתו של האברך על ידי חנויות ומוסדות ציבור בכדי ללכוד את התוקפים ולהבטיח שמקרים כאלה לא יישנו.

ואכן, מצלמות אבטחה הצליחו לתעד את שלושת התוקפים וכעת מנסה המשטרה לאתרם.

רבה של אוקראינה ורב הקהילה בקייב, הרב יעקב דב בלייך, אמר בתגובה כי "זה זמן רב שלא ידענו תקיפות ואירועים שכאלו. מדובר במקרה נדיר אך גם מדאיג. אנו בקשר הדוק עם כל הגורמים הרלוונטיים בכדי ללכוד את התוקפים ולמצות עמם את הדין עד תום".

"לא יתכן שיהודי יפחד ללכת ברחובות קייב בכלל ובאזור בו מתרכזים מוסדות הציבור בפרט. אנו נחושים לדרוש מהשלטונות לטפל באירוע בכל חומרת הדין ולהשית על התוקפים את מלוא העונש בחוק בכדי שירתיעו אחרים ממעשים חמורים אלו".