גורם בש"ס: "דרעי מחפש צינור ישיר לקהל הבית"

בעקבות הפרסומים על כוונתו של דרעי להקים עיתון יומי אומר גורם בש"ס לערוץ 7 כי "דרעי מנסה לבסס שליטתו בתנועת ש"ס".

חיים לב , י"ג בשבט תשע"ד

דרוש חוסן פנימי לפני מהלך מדיני. דרעי
דרוש חוסן פנימי לפני מהלך מדיני. דרעי
פלאש 90

על רקע הפרסומים על כוונתו של יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי להקים עיתון יומי במקביל לארבעת עמיתיו האשכנזיים, אומר גורם בש"ס לערוץ 7 כי אריה דרעי רואה צורך חיוני, היום יותר מתמיד, לבסס שליטתו בקרב קהל הבית שלו ולדבר אליהם באופן ישיר ובלתי אמצעי.

"דרעי מנסה לבסס שליטתו בתנועת ש"ס באמצעות עיתון יומי שישפיע על ציבור אנשיו", אומר הגורם במפלגה "הוא אינו מסתפק בקריאת תיגר במועצת חכמי התורה נגד אלי ישי. הוא רוצה שתהיה לו היכולת לטפטף ישירות לקהל הבית שלו".

בדבריו התייחס הגורם לסקר ערוץ 2 שפורסם בשבוע שעבר ואשר הצביע על האהדה שיש לאלי ישי במפלגת ש"ס על פניו של אריה דרעי. "הסקר שפורסם באחרונה שהצביע על הגעגועים לאלי ישי בקרב השטח של ש"ס הזיזו אצל אריה נימים חבויים. הוא הבין שהוא חייב לעשות מעשה. שהוא חייב לדבר עם השטח. מבחינה פוליטית, יש היגיון רב בכך", אמר.

למעשה כבר מיומו הראשון של אריה דרעי בתפקידו כיו"ר ש"ס, נעשו ניסיונות להפוך את עיתון התנועה 'יום ליום' ליומון. עם זאת, המאמצים לא צלחו בשל הקשיים הכלכליים בו מצוי העיתון.

לפי שעה לא ברור האם זה ייעשה במתכונת מחודשת לגמרי או 'יום ליום' יהפוך לעיתון יומי. חדשות 2 דיווח אתמול כי בתקופה הקרובה צפויים בסביבתו של דרעי לאתר כותבים בכירים מקרב הציבור החרדי כדי שיחנכו את העיתון היומי הראשון של הציבור החרדי-ספרדי בישראל.