החמ"ד מציג תנובה אמנותית

התערוכה השנתית של בוגרי מגמות האומנות בחמ"ד יוצאת לדרך עם יותר בנים, התייחסות לסוגיות חברתיות בוערות ורגש לאומי חזק.

שמעון כהן , ט"ו בשבט תשע"ד

עוד אבנך. יצירתה של תמר דדון
עוד אבנך. יצירתה של תמר דדון
מתוך התערוכה

התערוכה הארצית העשירית של בוגרי מגמות האומנות בחמ"ד, ע"ש ציפורה לוריא ז"ל נפתחה השבוע באתר הלאומי בגבעת התחמושת בירושלים.

התערוכה מתקיימת זו השנה העשירית ביוזמת האגף לאמנויות של החמ"ד בפיקוחה של רויטל זיון ובהפקתה של אורנה סגל, מדריכה ארצית בחמ"ד.

אוצרת התערוכה נחמה גולן, חיברה במסגרת הפרויקט בין עבודותיהם של 73 תלמידים מ-33 תיכונים שונים של החמ"ד ברחבי הארץ.

בין היצירות ניתן למצוא התייחסות משמעותית לעניינים חברתיים העומדים על סדר היום וכן התייחסות לאחר ולאנשים בעלי מוגבלויות.

מארגני המיזם מציינים כי בין היצירות ניתן למצוא גם אמירות אישיות שנבעו מה'בטן' של היוצרים - הקושי עם התמודדות איסור שירת נשים, תחושת העדריות הקשה שיש היום בחברה, העולם הוירטואלי ש'השתלט' על חיינו וכן התמודדות אישית עם אובדן או כאב.

גם הרגש הלאומי לא נפקד מהתערוכה וקיבל במה יפה בדמות יצירות שחידדו את תחושת השייכות לעם היהודי ולמדינת ישראל. מגמה נוספת שהולכת ומתרחבת היא הצטרפות תלמידים בנים למגמות האומנות. אלו מוכיחים בכל שנה שלא המין הוא הקובע כי אם הכישרון, וכי גם בישיבות התיכוניות הצורך הולך וגדל ואיתו המענה.

לתערוכה נתנו חסות המכללות אמונה, תלפיות והמכון הטכנולוגי בחולון שכולם בחרו שלושה זוכים מטעמם והעניקו להם מלגות. הזוכות הן: תמר זזון מאולפנת קרית ארבע, מאור בן דור מאולפנית אורט טבריה, עדי חסן מאמי"ת רננים ברעננה, נעמה אנסבכר מאולפנת נוה חנה גוש עציון, דבורה תורג'מן מאולפנת גילה בית שמש ורוני סילברמן מאולפנת אמי"ת נגה בבית שמש וכן למגמת האומנות בבית הספר האזורי שק"ד דרכא משדה אליהו שזכתה בתואר המגמה המצטיינת.

"תערוכת האומנות השנתית של בוגרי מגמות האומנות בחמ"ד מהווה שיקוף לעולמם הפנימי של בני הנוער. העיסוק הרב השנה ב'אחר' וקבלתו בחברה, מעידים על חינוך לנתינה כערך עליון העומד בבסיס החינוך בחמ"ד. אנו משקיעים אנרגיות רבות בפיתוח מגמות האומנות בבתי הספר הממ"דים ורואים בהן חשיבות כמפתחות דור של יוצרים צעירים ואמוניים" אמר אברהם ליפשיץ ראש מנהל החמ"ד.

התערוכה תהיה פתוחה לקהל הרחב ימים ראשון עד חמישי, מ-09:00 ועד 16:00 ימי שישי מ-09:00 ועד 12:00 עד ה28/2/2014 באתר הלאומי בגבעת התחמושת, ירושלים.


לרשימת כל האולפנות לבנות