עקירת גוש קטיף נעלמה מקורות חייו של שרון

האם חיל החינוך בצה"ל, אחרי 9 שנים, מתנער מתוכנית ההתנתקות שיזם אריאל שרון?

חגי הוברמן , ט"ו בשבט תשע"ד

אריאל שרון
אריאל שרון
פלאש90

האם צה"ל, אחרי 9 שנים, מתנער מתוכנית ההתנתקות שיזם אריאל שרון?

מיפקדת חיל החינוך והנוער בצה"ל, מחלקת החינוך בענף חינוך והסברה, פירסמו ביום ראשון, למחרת פטירתו של שרון ז"ל, דף לחייל.

בדף מובאים דברי הספד מפי נשיא המדינה, דגשי הסברה על כך ששרון היה דמות מפתח בהיסטוריה של מדינת ישראל, לוחם אמיץ ולוחם בטרור, והספדו של הרמטכ"ל.

בנוסף  ישנו עמוד שלהם שבו פירוט תולדות חייו של שרון. הקורא לומד היכן נולד שרון (כפר מל"ל), מה עשה במלחמת העצמאות, על הקמת יחידה 101 וכל הביוגרפיה הצבאית שלו עד אחרי מלחמת יום-הכיפורים. דף ההסבר סוקר גם את תולדות חייו הפוליטיים, התפקידים הממלכתיים שמילא כולל הדחתו מתפקיד שר-הביטחון בעקבות ועדת כהאן – עד תפקיד ראש הממשלה.

וכאן מסופר לנו בקצרה כי "בין השנים 2001-2006 כיהן כראש ממשלה בכנסת ה-29 ובכנסת ה-30" (זו טעות, אגב. מדובר בממשלות ה-29 וה-30, בכנסת ה-15 וה-16. פליטת קולמוס...), ומיד אח"כ התיאור כי "ב-18 לדצמבר 2005 לקה אריאל שרון באירוע מוחי קל..." וכו' וכו'.

ומה לא עשה שרון לפי הביוגרפיה הנ"ל? את ההתנתקות. שרון ניהל את פינוי המתיישבים מסיני באפריל 1982 – זה מצויין במפורש – אבל מעולם, על פי דף ההסברה הצה"לי, לא הגה יזם וביצע איזושהי נסיגה מרצועת עזה. מקרה או מדיניות מכוונת?

תגובת דובר צה"ל: "לאחר פטירתו של רה"מ לשעבר אריאל שרון ז"ל, הפיץ חיל החינוך בקרב סגלי החינוך בצה"ל דפי מידע הסוקרים את פועלו של שרון בדגש על ההיסטוריה הצבאית ופועלו מתקופותיו בממשלת ישראל. במסמך הראשוני שהופץ נפלה טעות ולא צוין תהליך ההתנתקות שנערך במהלך כהונתו כראש ממשלה, הנושא עודכן בהמשך באתר האינטרנט של חיל החינוך".