"שר הכלכלה מעדיף את ההתנחלויות המבודדות"

לבני נגד בנט. "השר הממונה על הכלכלה - מעדיף להקשיב דווקא לרבנים קיצוניים", אומרת שרת המשפטים בעקבות דברי שר הכלכלה היום.

חזקי ברוך , י"ט בשבט תשע"ד

ציפי לבני
ציפי לבני
צילום: פלאש 90

שרת המשפטים, ציפי לבני, תוקפת את דברי השר נפתלי בנט בפתח ישיבת סיעת הבית היהודי, לפיהם "מדינה פלסטינית תרסק את כלכלת ישראל".

"שר הכלכלה צריך להחליט האם הוא מייצג גם את אזרחי ישראל או רק את תושבי ההתנחלויות המבודדות", טוענת לבני.

לדבריה, "ביום בו אנשי עסקים מובילים, מימין ומשמאל, מביעים דאגה אמיתית ועמוקה לעתיד הכלכלה, בנט - השר הממונה על הכלכלה - מעדיף להקשיב דווקא לרבנים קיצוניים".

לבני מוסיפה, כי "תפקידה של הנהגה אחראית וציונית הוא לא להיצמד לאידאולוגיה שתבודד את ישראל ותפגע בכלכלה ובכל אזרח, אלא לרצות ולפעול להסדר מדיני שיחזק מעמדנו בעולם ואת ביטחון וכלכלת ישראל ויבטיח מדינה יהודית ודמוקרטית".

נזכיר כי בעקבות התארגנות קבוצת אנשי עסקים ישראלים ליציאה לפורום הכלכלי בדאבוס במשלחת עצמאית, בדרישה מהממשלה להתקדם לקראת הסדר מדיני, טען היום שר הכלכלה, כי מדינה פלסטינית תרסק את הכלכלה.

"איך אני יודע את זה? כי כבר היינו שם, הייתי שם עם החברה שלי. 95% מהחברה שלי הייתה יצוא. אני יודע בדיוק מה זה להפסיד מכרז בגלל שאתה ישראלי וערי ישראל, ירושלים ותל אביב, מתפוצצות. אני יודע מה זה שאתה צריך לנסות להסתיר שאתה ישראלי", ציין בנט.

בנט הבהיר, "ארץ ישראל שייכת לעם ישראל כבר אלפי שנים. זו עובדה. אני מאמין בזה. בכל מקרה כבר 20 שנה שיש פה נחישות לחלק את הארץ שלנו ולמסור אותה חלילה לפסטינים רק מחליפים לנו כל פעם את התירוץ. פעם אמרו שזה יביא שלום, היום גם לבני לא מאמינה בזה. אח"כ אמרו שזה יבא ביטחון עד שנרצחו ישראלים. אח"כ שלפו את בעיית הדמוגפיה ועכשיו שולפים את הנימוק הבא, הנימוק הכלכלי - יש לחצים כלכליים, אני לא אומר שאין. יש ניצני חרמות אבל למסור את הארץ בגלל לחץ כלכלי? לפרק את ירושלים בגלל לחץ כלכלי?".