בנט: מי שמבקש לא לבנות ב-E1 לא מבין את האזור

"מי שאומר אם אשכחך ירושלים לא יכול לשכוח לבנות ב-E1", קובע השר בנט לקראת צעדת המונים המתוכננת באזור.

ידידיה בן אור , י"ט בשבט תשע"ד

שר הכלכלה נפתלי בנט
שר הכלכלה נפתלי בנט
צילום: פלאש 90

יו"ר הבית היהודי, שר הכלכלה נפתלי בנט, מתייחס הערב (שני) לנושא הבניה בשטח E1, לקראת צעדת ההמונים שתתקיים במבשרת אדומים בחודש הבא.

לדבריו, "מי שאומר אם אשכחך ירושלים לא יכול לשכוח לבנות ב-E1. כל מי שמנסה להפריד בין קניון ממילא לכותל ולבין הכותל ל-E1 לא מבין את האזור שאנחנו חיים בו".

"מי שמבקש שלא לבנות ב-E1 לא מבין את האזור שאנחנו חיים בו ואת המבחן שהפלסטינים מעמידים אותנו בפניו. אנחנו לא צריכים אישור מהעולם כדי לבנות בעיר הבירה שלנו", הוסיף בנט.

כאמור, בי"ג באדר א' תתקיים צעדת המונים במבשרת אדומים (E1) בקריאה לממשלת ישראל להדוף את לחצי אומות העולם.

הגופים המארגנים לקראת הצעדה הינם: עמותת נחלה, ועד מתיישבי שומרון, קוממיות, הרחיבי מקום אוהלך, נשים בירוק, מועצה אזורית שומרון, מועצה אזורית גוש עציון, מועצה מקומית קריית ארבע-חברון, מועצה אזורית הר חברון, מועצה מקומית קדומים, עיריית מעלה אדומים, הליכוד שלי, המטה הלאומי בליכוד, בית"ר, החלת ריבונות ישראל, קלי"ל (הקרן לאדמות ישראל), ההנהגה הצעירה של הבית היהודי, הבית המשותף , מטות ערים, חוג הפרופסורים לחוסן חברתי וכלכלי, מעייני הישועה וארגון רבני דרך אמונה.

בינואר 2011 נטען כי גורמים אמריקניים בכירים דיווחו לרשות הפלסטינית כי בנימין נתניהו התחייב בפני ברק אובמה והילרי קלינטון, באופן חשאי, כי לא יבנה באזור זה. בנובמבר 2012 אישרה ממשלת ישראל את תוכנית הבנייה של השכונה, כתגובה להחלטת עצרת האומות המאוחדות על שדרוג הנציגות הפלסטינית למעמד של מדינה משקיפה.