לבחור טיול

בישיבת בני עקיבא נווה הרצוג - ניר גלים, מצאו דרך מעניינת לגבש את כל שכבות הישיבה.

יעל רון , כ"ב בשבט תשע"ד

כיפה
כיפה
צילום: פלאש 90

כל תלמיד נוטה להתחבר למי שנמצא איתו בכיתה ובשכבה, בישיבת בני עקיבא נווה הרצוג - ניר גלים ניסו לשבור את זה ולגבש את כל התלמידים בישיבה אחד עם השני.

בעזרת "המיזם החינוכי" ומדריכי בית ספר שדה בכפר עציון הם בנו פרויקט חדש בשם, "לבחור טיול". כחלק מהפרויקט, נבנו ארבעה מסלולי טיול מגוונים, מלווים בפעילויות אקסטרים כמו סנפלינג, טיול אופניים וחפירות ארכיאולוגיות וכל תלמיד התבקש להירשם למסלול אותו הוא רוצה לעבור.

במהלך המסלול, עברו התלמידים פעילויות מגבשות והתערבבו אחד עם השני כבר בשלב האוטובוסים. הרעיון זכה להצלחה, והפרויקט הופץ למסגרות לימוד נוספות.

"הישיבה רצתה לגבש את כל השכבות ביחד, והתחלנו לחשוב על רעיונות איך לעשות את זה", מספר גיא ב"ק מהמיזם החינוכי. "בהתחלה, עלה רעיון לעשות טיול אופניים לכל הישיבה, אבל חשבנו שזה לא יפתור את הבעיה כי בסופו של דבר כל אחד ירכב עם החברים שלו. אז החלטנו לבנות ארבעה מסלולים אטרקטיביים, שבוע לפני הטיול ביקשנו מהתלמידים להירשם למסלול בו הם רוצים להשתתף דרך אתר אינטרנט וכל הקודם זוכה.

בכל מסלול היה פעילות מגבשת שתגבש את התלמידים כמו משחקי ODT שהמדריכים העבירו להם, גם כל תלמיד פתאום קיבל ר"ם אחר שבדרך כלל לא נמצא לידו והייתה אווירה יפה. כל תלמיד נרשם עם עצמו בלי לדעת מי עוד נמצא איתו בקבוצה, נוצרו דיבורים בין השכבות והתחיל בו תהליך יפה. אפילו האוטובוסים היו מעורבבים, והתלמידים הכירו אנשים בישיבה שלהם שהם לא הכירו לפני כן. הטיול יוצא מהמסגרת הכיתתית ומחבר שכבות שונות מכיתות שונות, הוא גם מלמד את התלמידים לבחור מה הוא רוצה ולמה הוא מתחבר".