הנס של משפחת פטשניק: רכבם נהדף אל רכבת שועטת

כשהזוג פטשניק הגיעו למפגש עם פסי רכבת זיהו את המחסום יורד ועצרו את הרכב, אך טנדר ענק הגיח מאחור והדף אותם אל הרכבת השועטת.

שמעון כהן , כ"א בשבט תשע"ד

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: פלאש 90

כשיצחק פטשניק הגיע עם רכבו אל מחסום הרכבת הסמוך לביתו שבאתר הקראווילות בניצן לא שיער שבעוד שניות בודדות רק נס יציל אותו ואת רעייתו מאסון. בראיון לערוץ 7 הוא מספר על השניות בהן נסחף עם רכבו אל פסי הרכבת אחרי שהמחסום ירד.

כדרכו מדי יום הגיע פטשניק עם רכבו אל מפגש פסי הרכבת עם הדרך המובילה לניצן. כשהגיע אל פאתי הפסים זיהה את האור האדום מהבהב ומסמן על רכבת מתקרבת ואת המחסום יורד מולו. הוא אכן עצר את הרכב, אבל לא שיער לעצמו שההפתעה יכולה להגיע גם מאחור...

בשניות אלה בהן עצר את הרכב הגיח מאחורי רכבו טנדר 'היילקס' כבד בעל מגן קדמי והיכה ברכבו מאחור. הרכב המשפחתי נזרק אל פסי הרכבת ואל המחסום ההולך ונסגר. פטשניק מצא את עצמו עומד עם רכבו על הפסים כאשר בכל שנייה צפויה הרכבת להגיע. באופן אוטומאטי לחץ על דוושת הגז והאיץ את רכבו אל מחוץ לטווח הסכנה.

שברירי שנייה בודדים הפרידו בין עזיבת הרכב המשפחתי את הפסים לבין מעבר הרכבת. "בערך חצי מטר היה בין הרכב לרכבת", הוא מתאר ומספר כי הוא עצמו לא הבין בשניות הראשונות מאיזה אסון נחלץ. ולאחר שהרכבת עברה נפגש עם נהג הטנדר שנותר רועד מאימה לנוכח מה שהתרחש לפניו כאשר ראה כיצד רכבו מעיף את רכבם של בני משפחת פטשניק אל הרכבת המתקרבת במהירות.

פטשניק מציין כי אירועים מסוג זה, אם כי פחותים בחומרתם, מתרחשים לא פעם בנקודה זו בשל תנאי הדרך והירידה המהירה של מחסום הרכבת. לא פעם מוצאים נהגים את עצמם על פסי הרכבת כאשר אין להם ברירה אלא להאיץ ולהמשיך בדרכם לאחר ירידת המחסום. בהקשר זה הוא מזכיר את האירוע בו אוטובוס נעצר בנקודה זו על פסי הרכבת שחלפה ופגעה בו ולמעשה "נגסה" חלק מחלקו האחורי, אירוע בו נפגעו כמה נוסעים באורח קל בשל הטלטלה ממפגש הרכבת והאוטובוס.