רבה של רומא: ריכוז מדאיג של מקרים אנטישמיים

בעקבות האירועים האנטישמיים האחרונים שאירעו ברומא, אומר הרב הראשי של רומא כי הפעם מדובר בריכוז מדאיג של מקרים.

חיים לב , כ"ה בשבט תשע"ד

צלבי קרס אנטישמיות
צלבי קרס אנטישמיות
פלאש 90

על רקע האירועים האנטישמיים האחרונים שאירעו ברומא, צוטט הבוקר (ראשון) הרב הראשי של רומא הרב שמואל דיסייני כאומר כי הפעם מדובר בריכוז מדאיג של מקרים ביומיים שלושה כנראה לקראת יום השואה הבינלאומי.

"סידורי הבטחון הקפדניים הנהוגים במוסדות הקהילה היהודית ברומא לא אפשרו את פתיחת החבילות וכך נודע לו על כך רק בשבת בבוקר כאשר הגיע לבית הכנסת ונכח בנוכחות מוגברת של אנשי בטחון", אמר הרב דיסייני בהתייחסו לראשי החזיר שנשלחו למוסדות התורה בעיר.

בהתייחס לכתובות הנאצה אמר כי "לגבי כתובות הנאצה מעשים אלו מתרחשים מדי פעם, אולם הפעם מדובר בריכוז מדאיג של מקרים ביומיים שלושה, כנראה לקראת יום השואה הבינלאומי, וזה מדאיג מאוד".

לדבריו, התשובה למקרי אנטישמיות אלו היא המשך התנופה והפעילות היהודית בעיר. "להעמיק את הזהות יהודית בקרב יהודי איטליה, והרוח תנצח את כל הזוממים עלינו רעה".

בסוף השבוע נשלחו מספר חבילות עם ראשי חזיר למוסדות יהודים ולבית הכנסת הגדול ברומא. במקביל רוססו בימים האחרונים ברחבי רומא ובערים אחרות באיטליה כתובות אנטישמיות קשות נגד יהודים, וגרמו לתחושה קשה בקרב יהודי המדינה. בין השאר רוססו כתובות ליד מוסדות יהודיים, בית החולים היהודי, בית הקהילה ומקומות נוספים.