כוח נח"ל חשף אמצעי לחימה - פעמיים בתוך יממה

סגן מפקד הגדוד ציין, כי "מדובר בפעילות שוטפת שאנו מבצעים בכל לילה בגזרה כדי להגן על היישוב היהודי".

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ו בשבט תשע"ד

רובה שנתפס על ידי הלוחמים
רובה שנתפס על ידי הלוחמים
צילום: דו"צ

כוח צה"ל חשף במהלך הלילה האחרון, בין ראשון לשני, במהלך פעילות למעצר מבוקש בשכם, רובה מסוג M-16, שני רובי צייד ותחמושת. אמצעי הלחימה הוחרמו והועברו לידי חבלנים.

זו תפיסת אמצעי לחימה שנייה שביצע כוח נח"ל ב- 24 השעות האחרונות, זאת לאחר שאתמול, בסביבות השעה אחת בצהריים, הגיע כוח לבית שבו נמצאו שני רימונים, רובה צייד ועוד כ-100 כדורים.

לאזור הוכנסו כלי הנדסה שביצעו סריקות מעמיקות בכל תוואי המרחב -הגגות, האזורים התת קרקעיים והגדרות וזאת במקביל לסריקות של כוח הנח"ל ושל כוחות המשטרה.

"מדובר בפעילות שוטפת שאנו מבצעים בכל לילה בגזרה כדי להגן על היישוב היהודי. פועלים כנגד כל גורמי הפח"ע והטרור שמנסים לפגוע בנו" אמר סמג"ד גרניט של הנח"ל, רס"ן עידו סעד.

עוד הוסיף הסמג"ד, כי "הגדוד נמצא כאן כבר חודשיים, וחזר לאחר כמעט 6 שנים בהן לא היה בגזרת יהודה. אנו מייצרים הגנה על הישוב היהודי וידענו הצלחות רבות, ביניהן מעצרים בכל לילה. אציין גם כי לפני חודש מצאנו נשקים מאולתרים באחד הכפרים במרחב".

קצין ההנדסה של חטיבת יהודה, רס"ן דביר רז, אמר בעקבות האירוע, כי "כוחות ההנדסה שלנו מיומנים מאוד בפעילות שלהם. גם אם מהצד רואים כלים מאוד מסיביים,כמו בפעילות הספציפית הזאת שבה השתמשנו בשופל ממוגן, המפעיל בקצה יודע לעבוד איתו באמצעות כלי כזה מסיבי לסנן את הפרטים הכי קטנים. הפעם המפעיל הצליח לסנן רימונים מתוך שטח האדמה" .

עוד הוסיף רז, כי הם אמונים גם על בניית צירים. "בנינו את כל העמדות בחברון, מה שמאפשר לחייל לבצע את תפקידו וכך אנו מחזקים את מרכיבי הביטחון בגזרה. הנדסה היא לא רק ציוד מכניס הנדסי - יש לנו אמצעים רבים לאיתור פצצות, אמל"ח ועוד יכולות".