עמרי וגלעד יסתירו את המסמכים?

היסטוריון צבאי על הידיעה לפיה מתוכננת פשיטה על חוות השקמים להחרמת מסמכים צבאיים ממלחמת יום כיפור: מקווה שהבנים לא יסתירו את זה.

בני טוקר , כ"ח בשבט תשע"ד

מה מוסתר בחווה?
מה מוסתר בחווה?
פלאש 90

בעקבות הידיעות על הכוונה של משרד הביטחון לאסוף מבית של שרון ז"ל מסמכים צבאיים וביטחוניים שאריאל שרון החזיק ברשותו בניגוד לחוק, ושמשפחתו מסרבת זה שנים להפקיד בארכיון צה״ל, מספר ההיסטוריון הצבאי אריה יצחקי, כי הוא ראה את הארכיון במו עיניו.

"אחרי מלחמת יום כיפור, אריק שרון שהיה מפקד אוגדה 143, לא מסר את החומרים למחלקת הארכיון, למרות כל הפניות של חוקרי ועדת אגרנט. זאת הייתה עברה חמורה מאוד, אחרי השריפה בסוף שנות התשעים הבנים טענו שהארכיון עלה באש אבל זה לא היה נכון".

לדבריו היום כולם יודעים שהארכיון נמצא שם בשלמותו ומוחזקים בו אלפי מסמכים צבאיים, "לי היו קשרים טובים עם אריק עד ההתנתקות, ראיתי את הארכיון במו עיני, אריק אמר לי שהוא לא רוצה שהחומרים יעברו לחוקרי המלחמות המפא"יניקים לדבריו. גלעד שרון בעצמו חשף את הארכיונים בעובדה עם אילנה דיין, כך שמדובר בעובדה קיימת".

יצחקי מקווה שהפרסום לא יזיק למאמצים של משרד הביטחון, "מי שפרסם את זה עשה שטות, כי עכשיו הבנים של שרון שהם לא בדיוק שומרי חוק יעלימו את החומר, יש להם מספיק זמן, היו צריכים לעשות את זה בהפתעה".