נתנה בראש: מכבי תל אביב הפסידה לריאל מדריד

גם משחק גדול של הצהובים לא עזר מול הלבנים ממדריד, אבל אפשר לומר בוודאות – יש מקום למכבי תל אביב בשלבים הבאים.

נרי וייס , ל' בשבט תשע"ד

הפעם לא ניצחו. רייס וטיוס.
הפעם לא ניצחו. רייס וטיוס.
אתר מנהלת ליגת ווינר

רצף הניצחונות של הצהובים עמד על 17 בכל המפעלים. אמש (ה') היא נעצרה על המספר הזה ולא הצליחה להתקדם יותר.

במשחק במסגרת היורוליג, בין מכבי תל אביב שבראשות הבית לריאל מדריד החזקה, ניצחה מדריד בביתה בתוצאה 74:68. אל המשחק הגיעה תל אביב כשהיא נמצאת בראשות הבית, ולאחר המשחק היא ממוקמת במקום השלישי אחרי ריאל מדריד וצסק"א מוסקבה.

ריאל מדריד היא הקבוצה הטובה ביותר באירופה ללא ספק. אמנם במשחקה בשבוע שעבר הפסידה לצסק"א מוסקבה, אבל אין הדבר מעיד על רמתה. הסגל שעומד לרשות הקבוצה הוא מדהים וכישרוני, והיא בהחלט אחת המועמדות הרציניות ביותר לתואר אלופת אירופה לעונה זו. 

מנגד, הייתה מכבי תל אביב. מכבי הגיעה ללא סנטר וקפטן הקבוצה, שון ג'יימס שנפצע בגבו וגמר את העונה, והציגה את אחד ממשחקיה הטובים ביותר העונה, אם לא הטוב מכולם.   מכבי, עם ערב נדיר של גיא פניני וסופו, הצליחה למתוח את כל יושבי האולם הביתי של מדריד וכן את שחקני ומאמן הקבוצה. זוהי כמעט משימה בלתי אפשרית לנצח את מדריד בטח ובטח באולמה הביתי, ולזכותה של מכבי ייאמר שהיא נתנה את הכל על הפרקט.

בעונה שעברה, ריאל ניצחה שלוש פעמים את מכבי תל אביב, במסגרת שמינית הגמר, ולמעשה הדיחה אותה מההגעה אל הפיינל-פור. אם לשפוט על פי משחקם של הצהובים אתמול, אפשר להגיד בפה מלא – העונה מכבי יכולה לדבר חזק בשלבים המתקדמים.  

היום, בבוקר שאחרי, אומרים גורמים בכירים במכבי "הוכחנו שאנחנו לא נופלים מאף קבוצה, ושאנחנו ברמות הכי גבוהות", כל זאת אחרי שחמישה שחקנים בקבוצה קלעו במספרים חד ספרתיים. הישג מרשים על אף ההפסד.

ביום שני מצפה לצהובים משחק חצי גמר גביע המדינה, בהיכל נוקיה, נגד מכבי ראשון לציון של צביקה שרף.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il